Diablo III: Reaper of Souls: historia Zachodniej Marchii

W dodatku Diablo III: Reaper of Souls przyjdzie nam eksplorować niemal bezkresne połacie Zachodniej Marchii. Kraina ta posiada bogatą i interesującą historię, o której traktuje nowy artykuł na oficjalnej stronie gry.

Jak czytamy:

 

Droga do władzy króla Rakkisa

Niedługo po wstąpieniu przez młodego cesarza na tron przeciwnicy Tassary zjednoczyli siły, by pozbawić go władzy, nim zdoła on ugruntować swoją pozycję. Świadom narastającego zagrożenia, władca zwrócił się do Rakkisa - jednego z najżarliwszych zakarumickich konwertytów oraz utalentowanego dowódcy wojskowego w jednej osobie. Kroniki dawnych dni pełne są opowieści o wyczynach dzielnego generała; warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jego niewątpliwa siła oraz seria zwycięstw, które odniósł w obronie korony, stanowiły źródło inspiracji dla zwykłych ludzi.

Ogromna popularność generała okazała się jednak być mieczem obosiecznym i cesarz zaczął postrzegać go jako potencjalne zagrożenie dla swego panowania. Rozkazał więc Rakkisowi wyruszyć na zachód, by szerzyć wiarę Zakarum ogniem i mieczem.

Rakkis napotkał na drodze swej krucjaty zdecydowany opór ze strony Iwogrodu oraz barbarzyńskich plemion z Góry Arreat. Pomimo tych trudności zdołał jednak zjednoczyć pod swym sztandarem dziewięć wojujących klanów z subkontynentu, stopniowo wprowadzając do ich kultur zakarumickie nauki. Dysponując tą nową potęgą wojskową, zdołał bez trudu rozgromić pozostałe ludy Południa.

Wkrótce nadszedł czas, by generał zdał sprawę ze swoich poczynań. Rakkis ogłosił więc, że kraj, który podbił, zwać się będzie Zachodnią Marchią - na cześć zadania powierzonego mu przez Tassarę. Stolica państwa, dzieląca jego nazwę, została ulokowana jako port rzeczny, a bliskość morza sprawiła, że miasto rozkwitło i szybko wyrosło na potęgę militarną i handlową, jaką jest po dziś dzień.

Więcej o historii Zachodniej Marchii oraz jej stolicy przeczytacie w oryginalnym artykule, który można znaleźć tutaj.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.