Dragon Age: Inkwizycja: o roli skupienia i innych aspektach walki

Miłośnicy serii Dragon Age mieli ostatnio okazje przepytać deweloperów z BioWare na tematy związane z walką w DA: Inkwizycji. Mark Darrah, Daniel Kading oraz Mike Laidlaw odpowiedzieli na szereg pytań dotyczących rozgrywki - poruszono m.in. kwestię punktów skupienia.

O co chodzi? Oddajmy głos twórcom gry:

 

Na jakiej zasadzie działa w grze skupienie? —RJ May, Facebook, USA

Daniel Kading: Skupienie drużyna zdobywa wspólnie, ale każdy z bohaterów korzysta z niego sam. Skupienie otrzymują wszyscy członkowie drużyny, gdy którykolwiek z nich zada przeciwnikowi obrażenia. Dzięki temu postacie zadające mniej obrażeń, na przykład defensywni wojownicy, mogą pełnić na polu walki swą rolę i mimo to zdobywać skupienie. Po uzyskaniu wystarczającej ilości skupienia bohater może korzystać ze zdolności, do których użycia jest wymagane. Wykorzystane zostaje wtedy skupienie danej postaci, ale nie jej sojuszników, którzy swój zapas mogą wykorzystać do aktywacji własnych zdolności.  

Mike Laidlaw: Skupienie wymaga myślenia perspektywicznego. Możesz go użyć, by wyjść cało z trudnej sytuacji albo zachować na później, z myślą o jakimś szczególnie ciężkim starciu. Ponieważ ze zdolności wymagających skupienia nie można korzystać w każdej walce, gdy już do tego dojdzie, warto maksymalnie wykorzystać ich efekty. Użyte w sposób przemyślany mogą diametralnie zmienić przebieg starcia.

Poruszono również kwestię przypisania broni do danych klas postaci. W tej kwestii nie będzie wielu zmian w stosunku do Dragon Age II.

Czy broń będzie uniwersalna, jak w Dragon Age: Początek, czy przeznaczona dla konkretnej klasy, jak w Dragon Age II? —Jacob Wasylenko, Facebook

Daniel Kading: Każda klasa będzie korzystać wyłącznie z przeznaczonej dla niej broni. Nasi animatorzy dla każdego zestawu broni przygotowali jednak inne style ataku. Łotrzykowie, na przykład, wyprowadzają ataki inaczej, w zależności od tego, czy są uzbrojeni w sztylety z jednym, czy z dwoma ostrzami.

Zapis całego wywiadu z pracownikami kanadyjskiego studia możecie przeczytać tutaj.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.