Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż

Andrzej Pilipiuk - ur. 1974 - pisać zaczął wcześnie, już w piątej klasie szkoły podstawowej. Tworzenie własnych światów stanowiło dla niego ucieczkę przed siermiężną rzeczywistością. Brak wiary we własne siły spowodował, że pierwsze teksty wydał drukiem późno - dopiero na studiach. Pewnego dnia Jarosław Grzędowicz, wówczas redaktor naczelny "Feniksa", podjął decyzję dopuszczenia na łamy miesięcznika opowiadań nikomu nieznanego debiutanta.

Urodzony 13.01.1972 roku w Hranicach na Morawach. Studiował fizykę na wydziale inżynierii jądrowej praskiej politechniki, po jej ukończeniu przez jakiś czas rozbijał atomy oraz wyrządzał inne szkody w Instytucie Badań Jądrowych w miejscowości Řež. Na czeskim rynku czytelniczym obecny od ponad dziesięciu lat. W swoich nierzadko uznanych za kontrowersyjne książkach wykorzystuje doświadczenia zdobyte w czasie uprawiania rozmaitych sportowych dyscyplin.

Urodzony: 23. 06 1972 Herb: Kościesza Zawód wyuczony: Historyk Rzeczypospolitej szlacheckiej i Kozaczyzny zaporoskiej wyklęty i obwolany banita przez badaczy dziejów starej daty Zawód wykonywany: twórca thrillerów historycznych i easternów rozgrywających się w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, designer i scenarzysta gier komputerowych (z braku możliwości pisania scenariuszy filmowych w Polsce) Antypatie: Chamy i chamstwo we wszelakiej postaci, poczynając od posłów Sejmu RP, poprzez dresiarzy, a skończywszy na japiszonach, komuniści i oraz tzw.

Zawód: zrezygnowałem ze świetlanej (z całą pewnością!) kariery prawnika, aby zostać dziennikarzem radiowym i prasowym. Znak Zodiaku: łączę twardość prącego przez życie Byka z mądrością chińskiego Węża (a przynajmniej tak to sobie wyobrażam). Ulubione zajęcie: zbyt nieprzyzwoite, abym szczegółowo się o nim rozpisywał. Ale poza nim, lubię w eleganckich miejscach biesiadować z grupą wyselekcjonowanych przyjaciół (i nie ma wśród nich agentów KGB).

Andrzej Ziemiański, rocznik 1960, jest architektem i mieszka we Wrocławiu. Debiutował zbiorem opowiadań Daimonion w 1985 roku. Potem opublikował szereg powieści, m.in. Wojny urojone, Bramy strachu, Dziennik czasu plagi, Zabójcy szatana, Nostalgia za Sluag Side (dwie ostatnie wspólnie z Andrzejem Drzewińskim). Następnie jako pisarz zamilkł na ponad dekadę, by, już w nowym tysiącleciu, powrócić w znakomitym stylu.

Maja Lidia Kossakowska urodziła się w roku 1972 w Warszawie. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona. Z wykształcenia archeolog śródziemnomorski, z zawodu autorka fantastyki, dziennikarka telewizyjna i poetka. Jej wiersze - obok utworów ks. J. Twardowskiego, J. Tuwima czy W. Szymborskiej - złożyły się na poetycki komentarz do wystawy polskich artystów plastyków "Anioły" (Kopenhaga, 2006).

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych utworów autora należą ponadto: cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce”, „Wołanie Ziemi” oraz „Badacze czasu – odkupienie Krzysztofa Kolumba”.

Brak noty biograficznej autora.

Jakub Ćwiek - interesuje się fantastyką odkąd pamięta. Nic w tym zresztą dziwnego. Urodził się wszak w roku filmowego Conana Barbarzyńcy i Blade Runnera, a to zobowiązuje. Swoje zainteresowania rozwijał na własną rękę w rodzinnych Głuchołazach aż do rozpoczęcia studiów, kiedy to znalazłszy się w Katowicach, przystąpił do "Śląskiego Klubu Fantastyki". Do dziś uważa, że była to jedna z jego najlepszych życiowych decyzji.

Brak noty biograficznej autora.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »