Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż

Brak noty biograficznej autora.

Joe Abercrombie w dzieciństwie mnóstwo czasu spędzał w wyimaginowanych światach, a gdy kończył szkołę, umiał już nieźle fantazjować. Przeniósł się do wielkiego miasta i został montażystą telewizyjnym. Pracował przy tworzeniu programów dokumentalnych, relacjach z wydarzeń kulturalnych i koncertach różnych zespołów, od Iron Maiden po Coldplay.

Urodzony w 1965 r. brytyjski autor komiksów i powieści. Mieszka i pracuje w Maidstone w hrabstwie Kent. Pracował dla Marvel Comics jako scenarzysta, a jego dorobek w tej materii obejmuje ogromny zestaw prac z takimi legendami jak X-Men, czy Punisher włącznie. Dla DC Comics przygotowywał m.in. scenariusze do serii Legion of Superheroes oraz Superman. W swoi dorobku ma ponad 40 powieści, w zdecydowanej większości osadzonych w kultowych uniwersach Warhammer 40k i Warhammer.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Alan Akab (pseudonim) – ur. 1974 w Lublinie, gdzie mieszka i tworzy. Ukończył Technikum Chemiczne w Lublinie, a po niepowodzeniu w studiowaniu tego kierunku, otrzymał tytuł magistra na wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Marii Curie - Skłodowskiej. Nie stroni od nauk ścisłych ani humanizmu, interesuje się wieloma dziedzinami wiedzy i nie tylko. Poza zwyczajowym zainteresowaniem rozwojem techniki, jak przystało na miłośnika science fiction, stara się zgłębiać ludzką motywacje oraz szarą strefę rozciągającą się między szczytnym wizerunkiem, który przypisuje sobie ludzkość, a rzeczywistym, codziennym zachowaniem społeczeństw i jednostek, oraz konsekwencjami, jakie niesie ze sobą ten rozdźwięk.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »