Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Farmer jest autorem powieści Venus on the Half-Shell pod pseudonimem Kilgore Trout. Jest to nazwisko fikcyjnego pisarza pojawiającego się w utworach Kurta Vonneguta.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Peter przeszedł długą drogę, nim odnalazł swoje prawdziwe powołanie. Studiował sztukę i projektowanie, ale opuścił collage, by pracować w leśnictwie. Po wypadku, w którym poważnie uszkodził kręgi szyjne, postanowił zostać ogrodnikiem. Następnie zaczął pracować jako rzeźbiarz w przemyśle zabawkarskim. W czasie gdy pracował dla studia projektowego w Edynburgu, pojawiła się możliwość zmiany profesji – z rzeźbienia na pisanie.

Charlie Fletcher jest scenarzystą i powieściopisarzem. Mieszka na obrzeżach Edynburga. Zajmował się nie tylko pisaniem – przez jakiś czas był okropnym barmanem (zrzędliwym i nierozmownym), zarządcą pralni w wielkim londyńskim hotelu, sprzedawcą kosmetyków samochodowych w myjni w Reno w stanie Nevada, posłańcem w studiu filmowym w Soho, krytykiem kulinarnym (kiepskim, generalnie wszystko mu smakowało), felietonistą w gazecie krajowej (bo Szkocja to kraj, prawda?) oraz montażystą w BBC.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Ur. 1973 roku w Warszawie.Z wykształcenia archeolog z zamiłowania historyk.W czasie studiów zajął się demonologią Słowian i Bałtów oraz pogańskimi obrzędami magicznymi.Cynik z życiorysem pełnym błędów i wypaczeń.Przeciwnik poprawności politycznej.Lubi wyzwania, kobiety i literaturę (w dowolnej kolejności).Szczęśliwy ojciec.

Strony: 1 2 3