Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Pierwsza powieść “Lewy brzeg Styksu” została zapisana i wydana w 2005 roku. Od tego czasu powstało 10 książek, z których jedną zekranizowano.Cykl “Ziemia niczyja” zdobył kilka nagród i ukazał się w Rosji w łącznym nakładzie ponad 130000 egzemplarzy – w ciągu trzech lat, trzy wznowienia. Cykl “Przeklęty” był wydawany równocześnie w Rosji i na Ukrainie.

Za swoja pracę przy serii Mass Effect był nominowany do nagrody BAFTA. Kiedy nie konstruuje i nie reżyseruje niewiarygodnie złożonych światów gier wideo, zajmuje się bardziej kameralnym tworzeniem komiksów i powieści. Ale bez względu na to, jakie wybiera medium, korzysta z każdej okazji, by stworzyć swoim bohaterom całe wszechświaty, aby mogli w nich przeżywać swoje przygody.

Brak noty biograficznej autora.

Dawno temu żyła bardzo dziwna dziewczyna obdarzona wybujałą wyobraźnią. W końcu wyrosła na bardzo dziwną kobietę obdarzoną równie wybujałą wyobraźnią. Wszyscy byli tym zawiedzeni. Ale wtedy kobieta została pisarką. I wszystko uległo zmianie. Leslye Walton urodziła się gdzieś na północno‑zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Uważa, że właśnie dlatego największa więź łączy ją z żonkilami, które ujawniają swoje prawdziwe piękno podczas deszczu.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

W wieku lat dwudziestu kilku Angus Watson miał już za sobą liczne i różnorodne doświadczenia zawodowe, od operatora wózka widłowego po bankiera inwestycyjnego. Odkąd ukończył 30 lat wykonywał rozmaite zlecenia jako pisarz freelancer: na potrzeby artykułu do „Telegraph” szukał Wielkiej Stopy w Ameryce, nurkował z niemiecką flotą w Scapa Flow, aby napisać do „Financial Timesa”, pływał wśród lwów morskich u wybrzeży Wysp Galapagos na potrzeby artykułu dla „The Times”.

Ian Watson (ur.1943) – brytyjski pisarz, poeta, wykładowca i działacz fandomu, obecnie mieszkający w Hiszpanii. Absolwent Balliol College w Oxfordzie, z wykształcenia filolog specjalizujący się w literaturze angielskiej i francuskiej XIX wieku. Debiutował w 1973 roku powieścią pt. Embedding, po trzech latach zdecydował się na karierę pełnoetatowego pisarza. Laureat prestiżowych nagród literackich, m.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »