Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Brak noty biograficznej autora.

Rocznik 1983. W 2010 roku obronił na UJ doktorat z historii. Specjalizuje się w historii średniowiecznej Skandynawii. Autor książki "Berserkir i ulfhednar w historii, mitach i legendach" oraz przekładu "Sagi o Viga-Glumie". Przygotowuje do druku monografię "Heros i łotr. Pogański wojownik w średniowiecznej literaturze Islandii". Publikował w Wiedzy i Życie, Focusie Historia, Mówią Wieki i Nowej Fantastyce.

Jakub Małecki - urodzony w 1982 roku w miejscowości Koło, z wykształcenia ekonomista, obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Debiutował w marcu 2007 roku opowiadaniem "Dłonie" na łamach magazynu "Science Fiction, Fantasy i Horror". Kolejne teksty publikował w "Nowej Fantastyce" ("Śmierć szklanego Kazimierza" oraz "Oko") i w "Magazynie Fantastycznym" ("Cyryl"). Opowiadanie "Opowieść oszusta" ukazało się w antologii "Trupojad.

Pisze różne rzeczy. Czasem są to książki a czasem zupełnie inne rzeczy, ale wszystkie dają mu radość. Zazwyczaj pisze, ponieważ historie plączą się w jego głowie i jest to jedyny sposób, aby je stamtąd wydostać. Niektórymi z tekstów dzieli się na stronie autorskiej. Jego książki to głównie historie science-fiction lub fantasy skupione na postaciach militarnych.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Wybitny pisarz znany głównie z horrorów, lecz także thrillerów, dramatów katastroficznych i eposów historycznych już w maju spotka się ze swoimi fanami podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Swoją przygodę z piórem rozpoczął w wieku 17 lat, zostając młodszym reporterem w lokalnej gazecie, a już 4 lata później objął stanowisko zastępcy redaktora magazynu "Mayfair".

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »