Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Jeszcze zanim polubiłam pisanie, uwielbiałam stukać na maszynie. Pamiętam, jak w wieku trzech lat odwiedziłam babcię Adele w Ponce Inlet, w stanie Floryda. Babcia miała elektryczną maszynę do pisania firmy IBM. Wydała mi się ona najbardziej fascynującą zabawką na świecie – podobał mi się dzwoneczek, wydawane przez maszynę dźwięki, dotyk klawiszy pod palcami, a szczególnie przycisk kasujący tekst.

Brak noty biograficznej autora.

Andrzej Ziemiański, rocznik 1960, jest architektem i mieszka we Wrocławiu. Debiutował zbiorem opowiadań Daimonion w 1985 roku. Potem opublikował szereg powieści, m.in. Wojny urojone, Bramy strachu, Dziennik czasu plagi, Zabójcy szatana, Nostalgia za Sluag Side (dwie ostatnie wspólnie z Andrzejem Drzewińskim). Następnie jako pisarz zamilkł na ponad dekadę, by, już w nowym tysiącleciu, powrócić w znakomitym stylu.

Urodzony w roku 1964. Jako autor opowiadań fantastycznych zadebiutował w roku 1982, a jako publicysta w 1991. Autor kilkunastu książek − prozy, felietonów i publicystyki, a także kilku tysięcy tekstów prasowych, zamieszczanych w „Najwyższym Czasie”, „Gazecie Polskiej”, „Rzeczpospolitej”, „Wprost”, „Newsweeku”, „Dzienniku” i wielu innych pismach.

Marion Zimmer Bradley urodziła się 30.06.1930 roku na podupadającej farmie w Albany. Bieda i problemy zdrowotne przerwały jej karierę śpiewaczki operowej. W 1949 roku zadebiutowała opowiadaniem w konkursie literackim, od 1952 roku tworzyła już jako profesjonalistka. Jej życieprywatne nie należało do szczególnie udanych. Dwukrotna rozwódka, rzekomo o skłonnościach lesbijskich, miała troje biologicznych dzieci i kilkoro adoptowanych.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Strony: 1 2