Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P Q R S Ś T U V W Y Z Ż

Adam Cebula (1959) – Wraz z Eugeniuszem Dębskim, Andrzejem Drzewińskim i Piotrem Surmiakiem jest członkiem piszącej fantastykę spółki autorskiej używającej wspólnie pseudonimu Kareta Wrocławski. Od 1978 zamieszkały we Wrocławiu. W 1984 ukończył studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie obecnie pracuje (w Instytucie Fizyki Doświadczalnej). Oprócz pisanych wspólnie z Dębskim, Drzewińskim i Surmiakiem opowiadań, pisze również artykuły popularnonaukowe do miesięcznika „Science Fiction” oraz do internetowego czasopisma „Fahrenheit”.

Juraj Červenák (ur. 1974 r.) to słowacki pisarz, który mistrzowsko łączy trzymającą w napięciu fantastyczną przygodę z historycznymi detalami. Za serię Czarnoksiężnik otrzymał Nagrodę Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru w kategorii „Najlepsza czeska i słowacka książka roku”. Nareszcie ukazuje się w języku polskim, co więcej w nowej, poprawionej przez autora wersji.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Mieszka w Nottingham wraz ze swoim mężem i dwoma synami. Jest uznaną, brytyjską autorką powieści historycznych. Napisała ich już blisko dwadzieścia i cały czas szuka nowych tematów. Jako członkini Regia Anglorum, wczesnośredniowiecznej grupy rekonstrukcyjnej, Elizabeth prowadzi własne badania historyczne, a zdobytą wiedzę wykorzystuje w swojej twórczości. Zapraszamy na stronę autorki: www.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Becky Chambers jest pisarką science fiction mieszkającą w północnej Kalifornii. Za Psalm dla zbudowanych w dziczy, podobnie jak wcześniej za serię Wayfarers, uhonorowana została Nagrodą Hugo, a za Modlitwę za nieśmiałe korony drzew, czyli drugą część serii o mnichu i robocie, Nagrodą Locusa. Jej książki były też nominowane między innymi do Nagrody im. Arthura C. Clarke’a, Nebuli oraz Women’s Prize for Fiction.

Blake Charlton ukończył Uniwersytet Yale. Pracował jako nauczyciel angielskiego, nauczyciel dla upośledzonych i trener futbolu. Obecnie Blake jest studentem trzeciego roku medycyny w Stanford Medical school, a także prowadzi kursy kreatywnego pisania. „Czaropis” to jego debiutancka powieść, otwierająca trylogię, której drugi tom zaplanowany jest na styczeń 2011 roku.

Kocha słowo pisane i poezję, książki o sztuce i sztukę tworzenia książek. Studiowała literaturę i twórcze pisanie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Cruz i ma tytuł magistra Uniwersytetu San Francisco. Dorastała w małym miasteczku i nadal najlepiej czuje się z dala od ludzi, w górskim krajobrazie. Mieszka w Kalifornii. Zadebiutowała Czytelniczką, która natychmiast stała się bestsellerem.