Fantastyka: Autor

Wybierz autorów, których nazwiska rozpoczynają się na literę:
A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W Y Z Ż

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Brak noty biograficznej autora.

Pisarz science fiction i fantasy. Urodził się w 1955 w miejscowości Bradford on Avon, na południu Anglii. Wciąż mieszka w rodzinnej miejscowości. Ukończył dwa kierunki studiów na Uniwersytecie Leicester - nowożytną filologię angielską oraz literaturę amerykańską. Karierę pisarza rozpoczął jeszcze jako student w 1973. Na rynku zadebiutował w 1976 opowiadaniem Manslayer, jednak dopiero powieść Awake, Awake, Ye Northern Winds z 1979 była jego pierwszą pracą wydaną w większym nakładzie i we współpracy z profesjonalnym wydawcą.

Brak noty biograficznej autora.

Kilka słów o mnie: pracoholik (niepraktykujący), cierpiący na prokrastynację – ponoć chorobę perfekcjonistów (objawy: aby uniknąć błędów, staram się nic nie robić i jestem w tym bliski perfekcji) W wolnych chwilach gram na gitarze, piszę, rysuję, rzeźbię, czytam książki, kręcę filmy, wędruję po górach i lasach, a także zastanawiam się, jak znajduję na to wszystko czas Zalety: pracowitość, altruizm, empatia; Wady: lenistwo, egoizm, zazdrość; Hobby: poszukiwanie sposobu na upakowanie dwóch godzin w jedną; Cel życiowy: oduczyć się spać; Znak zodiaku: Ryby (dwie, płynące w przeciwnych kierunkach – co w pewnym stopniu tłumaczy cały ten bałagan).

Kate Griffin jest psedonimem autorskim Catherine Webb, nominowanej do nagrody Carnegie, pisarki powieści dla dorosłych. Kate w wieku zaledwie 14 lat zadebiutowała błyskotliwą powieścią Mirror Dreams, stawianą przez krytyków w rzędzie wraz z powieściami Terry'ego Pratchetta i Pilipa Pullmana.

Pochodzi z Ukrainy, osiedliła się na Białorusi. Z zawodu biololg, z zamiłowania - pisarka fantastyczna. Na świat przyszła 14 września 1978 w ukraińskiej Winnicy. Aktualnie mieszka w białoruskim Mińsku. Absolwentka wydziału biologii Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu, pracuje w Instytucie Naukowo-Badawczym epidemiologii i mikrobiologii na stanowisku starszej laborantki. Medale i odznaczenia, czyli nagrody literackie: * 2003, "Miecz bez imienia" – za "Zawód: wiedźma", najlepszą książkę roku (wyd.

Strony: « Pierwsza 2 3 4