Andrzej W. Sawicki

Biogram

Chemik zawodowo zajmujący się badaniami nad syntezą substancji aktywnych leków. Debiutował w 2004 r. na łamach Fahrenheita, do tej pory opublikował kilkanaście opowiadań i powieść. Obecnie literacko próbuje dać upust jednej ze swoich zaniedbanych pasji — historii wojskowości. Mundur fascynował go od dziecka, do tego stopnia, że w pamiętnym 1981 roku na ochotnika wstąpił do Zuchów. Służbę socjalistycznej ojczyźnie kontynuował do samego jej końca jako harcerz. Dużo później sympatia do militariów i wojska znów się odezwała i sprowokowała go do nie uchylenia się przed obowiązkiem służby wojskowej i radosnego udania się „w kamasze”. Obecnie trwa na straży macierzy jako podchorąży rezerwy Wojska Polskiego. Jako, że karierę zbrojną ostatecznie zakończył, pozostało mu realizowanie wojskowej pasji już tylko literacko i raczenie czytelników swoimi fantastycznie modyfikowanymi wizjami historii oręża polskiego. Z naciskiem na przygody „leśnych chłopców”, przez szczególne upodobanie do partyzantki i buntowniczych zrywów.

News

Od fanów dla fanów - to podstawowa zasada, jaka przyświecała literackiemu projektowi Fantazmaty. Darmowa antologia opowiadań, wśród których nie brakuje takich nazwisk jak Hałas czy Majka, jest już dostępna do pobrania!

więcej...

Pod lupą

Nadzieja czerwona jak śnieg - Andrzej W. Sawicki - Recenzja

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości na nowo ożywiły medialne dyskusje o istocie wolności i patriotyzmu. Rozbestwieni przedstawiciele obu skrajnych stron polityczno-światopoglądowych zgotowali nam pokaz brutalnej siły oraz nienawiści. (...) Lektura powieści Andrzeja Sawickiego, Nadzieja czerwona jak śnieg, ma szansę uświadomić im jak było naprawdę, a raczej jak mogłoby być, gdyby w armiach obu stron walczyli żołnierze posiadający nadnaturalne moce...

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Rebis
Data premiery: 01.06.2016

Doskonałe połączenie realiów historycznych z okresu tuż przed odsieczą wiedeńską z typowymi dla twardego SF technologiami Po utracie Podola i Kamieńca Podolskiego stosunki Rzeczypospolitej z imperium osmańskim są napięte. Tym trudniejsza jest misja kanclerza Jana Gnińskiego, który w 1667 roku usiłuje w Stambule negocjować obniżenie haraczu i uwolnienie polskich jeńców.

Autor:
Wydawca: Runa
Data premiery: 03.11.2011

Tego powstania nie przegramy! Jest styczeń 1863 i polscy buntownicy znów rzucają się do desperackiej walki. Na zasypanych śniegiem wzgórzach i polach, pośród zamarzniętych lasów, pod sztandarem z Orłem, Pogonią i Archaniołem walczą z sołdatami Imperium. Ale pośród bitew i pościgów na udręczonej ziemi wykwitają turbulencje rzeczywistości — strzępy świata o odmienionej fizyce i źródła potężnego mutatio.

Autor:
Wydawca: TELBIT
Data premiery: 19.12.2016

Rok 1863. W Polsce trwają buntownicze walki z wojskami Imperium Rosyjskiego. Drugi dyktator powstania zostaje pokonany i zmuszony do ucieczki, kolejne polskie bandy miażdżone są karzącą, carską pięścią. Nadzieja umiera po raz kolejny. Ale gdzieś w lasach formuje się oddział straceńców złożony z odmieńców o krwi skażonej czynnikiem mutatio. Obdarzeni nadludzkimi mocami desperaci rzucają wyzwanie carskiej potędze.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: własne
Data premiery: 16.04.2018

Książka, którą zaraz przeczytasz, zrodziła się z czystej pasji. Pierwszy tom Fantazmatów to projekt non-profit, przygotowany w całości przez wolontariuszy, chcących przybliżyć czytelnikom polską fantastykę od jej najlepszej strony. Obok znanych i lubianych twórców, takich jak Agnieszka Hałas, Magdalena Kucenty, Paweł Majka czy Andrzej Sawicki, w antologii znalazły się także konkursowe prace piątki autorów, znajdujących się dopiero na początku literackiej drogi.

Strony: 1