Edward Lee

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

więcej...

Pod lupą

Golem - Edward Lee - Recenzja

XVI wiek, Praga, okres nasilenia nastrojów antyżydowskich. Rabin Loew, wykorzystując tajemną wiedzę, powołuje do istnienia glinianego golema, magiczną istotę, której zadaniem jest bronić społeczność przed prześladowcami.
XIX wiek, USA, Lowensport. Parowiec załadowany beczkami zawierającymi glinę z Wełtawy – znakomitym surowcem do tworzenia golemów – ulega wypadkowi. Zamieszkujący Lowensport Żydzi borykają się z coraz bardziej brutalnym nękaniem ze strony niezadowolonych miejscowych, postrzegających ich jako intruzów na własnej ziemi.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Dom Horroru
Data premiery: 15.12.2020

Piekło wcale nie wygląda tak, jak Wam się wydaje. Zapomnijcie o staromodnych podziemiach wypełnionych siarką, o których gdzieś przeczytaliście. Przez tysiąclecia swego istnienia, Piekło stało się tętniącym życiem Miastem, o wyniosłych wieżowcach, zatłoczonych ulicach, a zinstytucjonalizowane zło i okrucieństwo stanowi w nim status quo. Cassie zdawało się że wie o Piekle wszystko to, co powinna.

Autor:
Wydawca: Replika
Data premiery: 29.08.2012

Nowi lokatorzy stupięćdziesięcioletniego Lowen Mansion nie wiedzą, że ich wymarzony dom wkrótce stanie się miejscem narodzin niewyobrażalnego zła… Jaką tajemnicę kryje stara posiadłość? Duchy? Potwory? A może jeszcze coś gorszego? Golem to przerażająca, pełna mrocznych niespodzianek powieść wywiedziona ze starej europejskiej legendy. Przed wiekami ulepione z gliny monstrum stawało w obronie słabych i niewinnych; dziś zostanie powołane do życia raz jeszcze… aby rozpętać prawdziwe piekło! Edward Lee, mistrz ekstremalnego horroru, zaprasza w kolejną podróż do krainy makabry.

Autor:
Wydawca: Replika
Data premiery: 23.05.2012

Crick City to zapyziała dziura. Brud, smród i ubóstwo; miejsce, którego nikt nie nazwałby domem. Jedynie Phil Straker, gliniarz z wydziału zabójstw, czuje się tutaj jak u siebie. A teraz ktoś - lub coś - urządza sobie w jego mieście istną rzeź. Odcięte kończyny... Zmasakrowane zwłoki... Mówią na nich Ludzie z bagien. Przyczajeni od wieków w głębi ciemnego lasu, kierowani gniewem i żądzą zemsty.

Autor:
Wydawca: Replika
Data premiery: 02.01.2011

Witajcie w Lockwood, spokojnej i cichej mieścinie... gdzie sukkuby wychodzą na żer kiedy zapada zmrok. Wyuzdany seks,bezkompromisowa przemoc i niepokojąca, stara przepowiednia, która wypełni się w tym nadprzyrodzonym horrorze. Seksowna prawniczka Ann Slavik wraca do rodzinnego miasteczka w poszukiwaniu swoich korzeni... ale znajdzie tam coś zgoła innego: śmierć, rozpustę, kanibalizm, diaboliczne tajemnice, strach, strach i jeszcze WIĘCEJ STRACHU! A dwóch zwariowanych, podążających za nią psychopatów to małe piwo w porównaniu z tym, co czeka na nią w Lockwood.

Strony: 1