Eleonora Ratkiewicz
Biogram
Urodzona w roku 1961. W 1968 rozpoczęła swoją edukację w szkole podstawowej. Po 10 latach przeniosła się na wydział biologii Leningradzkiego Uniwersytetu Państwowego. Po jego ukończeniu pracowała jako redaktor w bibliotece naukowo-technicznej, młodszy naukowiec w instytucie medycznym i w koncu jako nauczyciel w szkole. Jak mówi: "Dla mnie osobiście liczy się tylko to ostatnie".
Byłam członkiem grupy stażystów Studia filmowego w Rydze, trenowała karate, uczyła się języków obcych i całej masy innych ciekawych rzeczy. Czytała klasyczną literaturę chińską i japońską (wszystko co dało się znaleźć w tłumaczeniu!), grała w kabarecie, próbowała rysować.
News
Pod lupą
Lare-i-t'ae - Eleonora Ratkiewicz - "Wilk" (fragment)
Brak wstępu do artykułu.
Bibliografia
Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)
Lare-i-t'ae
Autor: Eleonora Ratkiewicz
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 26.05.2012
Osiem królestw zapomniało już czym jest wojna. Dawni odwieczni wrogowie, mieszkańcy stepów, dziś spokojnie wypasają bydło i z rozrzewnieniem wspominają minione dni. Jednak kiedy nastaje straszliwa susza, w oczy ponownie zagląda widmo zagłady. Nadchodzi czas głodu i wojny, krwi i pustynnego wiatru. Tylko jedna osoba jest w stanie pogodzić zwaśnionych władców. Lermett, król Najlisu, utalentowany dyplomata i polityk.
Tae ekkejr!
Autor: Eleonora Ratkiewicz
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 01.07.2011
Nigdy nie był niedźwiedziem - szerokim w barach, potężnie zbudowanym wojownikiem, jak jego ojciec. Z dzieciaka wyrósł dziki kot. Lampart - chudy, muskularny, gibki i zuchwały. Tylko włóczęgą pozostał jak dawniej. Nic nie poradzisz na to, że książę Lermett najlepiej czuje się nie w zamkowej bibliotece, sali tronowej, nawet nie na placu szermierczym, a w drodze.I właśnie w drodze się poznali.
Paradoksy młodszego patriarchy
Autor: Eleonora Ratkiewicz
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 31.07.2010
Jeśli nie potrafisz wykorzystać swego dowolnego stanu dla swojej korzyści — nie jesteś wojownikiem. wielki mistrz Dajr Toari Tak mawiał doświadczony wojownik i sławny żołnierz. Ale to właśnie wielki mistrz Dajr Toari doprowadził swoją szkołę walki na krawędź zagłady. W dniu kiedy stałem się mistrzem swojego mistrza, bezpowrotnie zniszczyłem cały swój świat, a w zamian stworzyłem.