Gail Carriger

Biogram

Pisze, by odreagować smutne dzieciństwo pod okiem ekspatrianta i zrzędy. Wyrwała się z prowincji i wyruszyła w podróż po Europie, mimochodem uczęszczając po drodze do paru szkół. Obecnie rezyduje w Koloniach wraz z haremem armeńskich kochanków i pokaźnym zapasem londyńskiej herbaty.
Strona internetowa autorki: www.gailcarriger.com

News

Alexia Maccon z domu Tarabotii powraca w czwartej odsłonie cyklu Gail Carriger pt. Protektorat parasola. Bezwzględna, gdyż taki tytuł nosi czwarty tom historii, trafił dzisiaj do sprzedaży. Aby zachęcić do zakupu wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowało fragment powieści.

więcej...

Pod lupą

Bezwzględna - Gail Carriger - Recenzja

Kolor ścian w dziecinnym pokoju, kompletowanie śpioszków, maleńkich bucików i zabawek, a nade wszystko wybór imienia – to tylko niektóre z najpilniejszych spraw, zaprzątających zwykle uwagę kobiet będących w błogosławionym stanie. Zapewne i Alexia Maccon, bohaterka powieści pt: Bezwzględna, z podobnym upodobaniem oddawałaby się przygotowaniom do powitania na świecie swego pierworodnego potomka, gdyby nie okoliczności, w jakich przyszło jej funkcjonować.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 23.03.2011

Powieść o wampirach, wilkołakach i parasolkach Po pierwsze, Alexia nie ma duszy. Po drugie, jest starą panną, której ojciec był Włochem, a teraz nie żyje. Po trzecie, została zaatakowana przez wampira, co stanowi oburzające naruszenie zasad dobrego wychowania. A dalej? Sprawy lecą na łeb, na szyję, gdyż ów wampir przypadkowo ginie z jej ręki, a nieznośny lord Maccon (hałaśliwy, gburowaty i zabójczo przystojny wilkołak) z rozkazu królowej Wiktorii wszczyna śledztwo.

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 15.06.2011

Powieść o wampirach, wilkołakach i... sterowcach. Alexia Maccon, lady Woolsey, budzi się bladym zmierzchem i słyszy, że jej mąż, zamiast spać, jak na porządnego wilkołaka przystało, drze się w niebogłosy. A potem znika, pozostawiając jej na głowie pułk nadprzyrodzonych żołnierzy, tabun zaklętych duchów oraz wściekłą królową na dokładkę. Ale ona ma w zanadrzu turniurę i zaufaną parasolkę, o arsenale kąśliwej uprzejmości nie wspominając.

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 12.10.2011

Lady Maccon wraca do Londynu, gdzie rodzina bierze ją w obroty, a plotkarze na języki. Zostaje wyrzucona z gabinetu cieni, a jedyna osoba, która mogłaby wyjaśnić sprawę – czyli lord Akeldama, nieoczekiwanie znika jak kamfora. Na domiar złego  ktoś napuszcza na nią mechaniczne biedronki, co dobitnie świadczy o tym, że wampiry chcą ją zabić – na śmierć. Podczas gdy lord Maccon postanawia się zapić, a profesor Lyall nie dopuścić do rozpadu pierwszej watahy Anglii, Alexia wyjeżdża z kraju na poszukiwanie tajemniczych templariuszy, którzy jako jedyni mogą rozwiązać zagadkę jej kłopotliwego położenia.

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 07.03.2012

Bezwzględna to czwarty tom cyklu Protektorat Parasola (pozostałe trzy to: „Bezduszna”, „Bezzmienna” oraz „Bezgrzeszna”), którego bohaterką jest Alexia Maccon (z domu Tarabotii). Ma ona niebywały talent do popadania w tarapaty, co nie jest najbardziej pożądaną cechą w świecie pełnym wampirów i wilkołaków. Na szczęście jednak wrodzony brak duszy sprawia, że jest ona odporna na działanie nadnaturalnych mocy.

Strony: 1