Galina Czernaja

Biogram

Właściwie Galija Abrekowna Iksanowa - autorka fantastycznej wersji Bridget Jones.

Miłośniczka książek i kotów, mieszka w Astrachaniu. Zadebiutowała w 2003 roku jako współautorka (wraz z Andriejem Bielaninem) powieści „Profesjonalny zwierzołak”, która rozrosła się w pięciotomowy cykl i przyniosła literackiemu tandemowi niemałą popularność. Tworzy w lubianym na wschodzie stylu fantasy humorystycznej. Jej dylogię „Dżinnija” krytyka określiła jako „fantastyczną wersję Bridget Jones”. Ostatnia powieść pt. „Dziewczyna – lis” czerpie pełną garścią z mitologii japońskiej, a jej bohaterowie, jak zawsze u Galiny, mają mnóstwo zabawnych przygód.

News

Fabryka Słów zaprezentowała kilka nowości wydawniczych. W księgarniach pojawiły się takie pozycje jak "Samotność Anioła Zagłady" Roberta J. Szmidta, "Profesjonalny zwierzołak" duetu G. Czernaja i A. Bielanin oraz drugie wydanie "Szatańskiego interesu" Tomasza Pacyńskiego

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 20.11.2009

Bo na tabuny bestii, wampirów i upiorów potrzeba fachowców. Ona to rekin-ludojad w oceanie męskiego szowinizmu. Z aparycją rozpalającą nawet zombiaki i wdziękiem, od którego iskrzą cyborgi. Tylko, że po kolokwium z kulturoznawstwa dziabnął ją wilkołak i się popaprało. Na szczęście jest On - superheros, który działa na niewiasty z siłą bomby atomowej. Niestety beznadziejnie zakompleksiony z powodu imienia i mało komunikatywny - rozprawiać z nim o miłości to jak całować się z parowozem.

Strony: 1