Jacek Komuda

Biogram

Urodzony: 23. 06 1972
Herb: Kościesza

Zawód wyuczony: Historyk Rzeczypospolitej szlacheckiej i Kozaczyzny zaporoskiej wyklęty i obwolany banita przez badaczy dziejów starej daty

Zawód wykonywany: twórca thrillerów historycznych i easternów rozgrywających się w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, designer i scenarzysta gier komputerowych (z braku możliwości pisania scenariuszy filmowych w Polsce)

Antypatie: Chamy i chamstwo we wszelakiej postaci, poczynając od posłów Sejmu RP, poprzez dresiarzy, a skończywszy na japiszonach, komuniści i oraz tzw. "kobieca" literatura fantasy, monarchiści

Sympatie: Normalnie myślący ludzie

News

Jacek Komuda zapisał na swoim koncie szereg powieści osadzonych w realiach Polski sarmackiej. Tym razem znany polski pisarz postanowił stworzyć coś nieco bardziej popularnonaukowego i zagłębił się w tematyce staropolskich kulinariów. Tak powstał tom zatytułowany Obżartuchy i opilce, który dziś zadebiutował w księgarniach.

więcej...

Pod lupą

Relacja z XI Dni Fantastyki

W ostatni weekend czerwca w podwrocławskiej Leśnicy odbyły się kolejne Dni Fantastyki. Tegoroczna edycja była już jedenastą z kolei. Po rocznej przerwie konwent odwiedziła również redakcja EnklawaNetwork.pl, a o tym, co tam zobaczyła, traktuje niniejsza relacja. Z uwagi na profil naszego portalu, największą uwagę podczas imprezy skupiły bloki literackie i RPG-owe, i to im poświęcono tutaj najwięcej miejsca. Mnogość punktów programu oraz brak technologii pozwalającej być w wielu miejscach na raz ciągle ogranicza nasze możliwości relacjopisarskie, nad czym autor tekstu oczywiście ciężko boleje.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 01.01.1970

Książka nie posiada jeszcze własnego opisu.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 19.03.2010

Jam Jacek Dydyński, kiedyś szlachcic, polski pan. Teraz banita wyjęty spod prawa! Tyle znaczyłem, co szabla, którą najmowałem za złoto magnatów. Dziś nie mam nic! Dworu, rodziny… Straciłem młodość w zwadach, pojedynkach. Wzgardzony, wyśmiewany, oddaję szablę, co kiedyś służyła hetmanom - na usługi pięknej kurtyzany. Stworzenia – jak mówią - bez duszy. Zabić je - ot jak świecę zgasić.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 13.11.2009

* Ani historia alternatywna, ani kontynuacja Trylogii * Reedycja jednej z najbardziej kontrowersyjnych książek historycznych. Wsłuchaj się w słowa opowieści o bitwie pod Batohem. Zwanej staropolskim Katyniem. Objętej zmową milczenia historyków i dawnych pamiętnikarzy. Oto zapis zdarzeń poprzedzających najstraszniejszą klęskę w dziejach Rzeczypospolitej… Komuda zaprasza do XVII-wiecznej Rzeczpospolitej, opisanej bez upiększeń.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 21.05.2010

Najprawdziwsza morska fantastyka. Mocna jak rum z portowej tawerny, ociekająca namiętnościami, krwią i słoną wodą, jak pokład okrętu w czasie abordażu. Zbiór opowieści o najgorszych łotrach, piratach i buntownikach, jacy w XVII i XVIII wieku pływali po morzach świata. Ludziach, którzy dusze zastawili diabłu i ladacznicom w zamtuzach, cnotę zaś cisnęli w morze razem z Biblią i… swym byłym kapitanem.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 17.03.2017

„Fantazja fantazją, ale żyć trzeba” W tej historii nie będzie kolejnego prawego rycerza bez skazy ani machania śnieżnobiałą chusteczką z okna wieży. Będzie krew wsiąkająca w ziemię. Pot suszony porywistym, grudniowym wiatrem. Będą łzy, gdy czarny dym z palonych zaścianków zawieje w oczy. Będzie też staroświecki honor, który mówi, że słowo jest warte więcej od każdych pieniędzy.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 07.05.2010

Stanisław Stadnicki - zwany Diabłem starosta zygwulski, właściciel Łańcuta i zamku nazywanego Piekłem - już za życia był legendą. Powiadano, że zaprzedał duszę czartowi. Za nic miał wszelkie granice i pozory, jakie zachowywała nawet najbardziej warcholska szlachta. Bił i płakał, łamał prawo i w cyniczny sposób się nim zasłaniał. Porywał ludzi, nakładał kontrybucje na miasta, więził i torturował sąsiadów.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 18.02.2011

Powieść uhonorowana prestiżową Nagrodą im. Leonida Teligi Smak morskiej wody i krwi. Śmierć i chwała – w marynistycznej powieści z pogranicza historii i fantastyki. Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a, Medińa-Sidonia w Hiszpanii żył. A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna? To polski admirał, co z Szwedem się bił. Oliwska szanta, Cztery Refy Jest rok 1627. Szwedzi atakują ujście Wisły i rozpoczynają blokadę Gdańska.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 01.05.2011

Powieść uhonorowana prestiżową Nagrodą im. Leonida Teligi Smak morskiej wody i krwi. Śmierć i chwała – w marynistycznej powieści z pogranicza historii i fantastyki. Ma Anglia Nelsona i Francja Villeneuve'a, Medińa-Sidonia w Hiszpanii żył. A kto dziś pamięta Arenda Dickmanna? To polski admirał, co z Szwedem się bił. Oliwska szanta, Cztery Refy Mija rok od rozpoczęcia polsko-szwedzkiej wojny o ujście Wisły.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 28.11.2008

Nie licz na tajne kody, zagadki klasztorów i tajemnice templariuszy. Komuda zabierze Cię do piekła! Razem z Franciszkiem Villonem, złodziejem i poetą skazanym na banicję za zabójstwo księdza zbłądzisz w zaklętych rewirach XV-wiecznego Paryża. Tu zbrodnia, namiętność i ludzkie grzechy splatają się w węzeł ciasny niczym zwoje katowskiego stryczka i przejmujący chłodem jak lochy więzienia Chatelet.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 28.04.2016

Henryk Hubal-Dobrzański herbu Leliwa, to legenda.Ostatni żołnierz września. Zbuntowany duch gnębiący Niemców w dawno już okupowanym kraju.Poprzez bagna i zawieruchę wojny, zasadzki i obławy prowadził Wydzielony Oddział Wojska Polskiego.Dzięki niemu, symbolicznie, Rzeczpospolita nie poddała się nigdy. Dla wrogów Ojczyzny miał tylko kule, a dla swoich żołnierzy słowa:„Nie było rozkazu kapitulacji.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »