Joanna Skalska

Biogram

Debiutowała w 2006 roku w internetowej „Esensji“, jej opowiadania ukazały się również w „Opowieściach”, „Magazynie Fantastycznym”, antologii Polowanie na lwa oraz e-zinach „Creatio Fantastica” i „Fahrenheit”. Jedno z nich zostało przetłumaczone na angielski i wydane przez wydawnictwo promujące literaturę z North West, regionu Wielkiej Brytanii, gdzie autorka mieszka. Jej opowiadanie Wyspa z antologii Nowe idzie znalazło się na liście utworów nominowanych w plebiscycie Fantastyka 2008 przeprowadzonym przez portal katedra. Od kilku lat szczęśliwie zamężna.

News

więcej...

Pod lupą

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Powergraph
Data premiery: 22.10.2011

Dla pokoleń czytelników był Mistrzem, dla pokoleń autorów wzorem. Zmarły przed pięcioma laty pisarz i filozof, Stanisław Lem, w tym roku obchodziłby 90. rocznicę urodzin. Ten zbiór powstał po to, żeby go uhonorować.Sztuczne inteligencje, wirtualne światy, androidy zastępujące człowieka. Fabuły, których areną jest cały Wszechświat. Obce planety, na których odkryto ślady życia.

Autor:
Wydawca: Powergraph
Data premiery: 26.03.2010

Co łączy współczesną Anglię i skrytą wśród gór przeklętą wioskę w nienazwanym kraju? Co wspólnego mają tajemnicza książka, odnaleziona w hiszpańskim antykwariacie, i zakurzone listy, opowiadające o spotkaniu sprzed lat? Co przyciąga do siebie Magdę, polską tłumaczkę i bezimiennego nieznajomego, który pojawił się u niej na przyjęciu i nie chce opuścić jej życia? Eremanta Joanny Skalskiej to magiczna opowieść o przeklętej wiosce, której mieszkańcy od lat nie wypowiedzieli ani słowa i o Historii, przed którą nie można uciec.

Strony: 1