John Scalzi

Biogram

John Scalzi najbardziej znany jest z utworów science-fiction, w tym powieści „Czerwone koszule”, która trafiła na listę bestsellerów New York Timesa i została uhonorowana Nagrodą Hugo. Jest również autorem książek niebeletrystycznych, poruszających takie zagadnienia jak finanse osobiste, astronomia czy film. Pracował jako kreatywny konsultant na planie serialu „Gwiezdne wrota: Wszechświat”. Jak każdy rozsądny człowiek, lubi ciasta. Możesz odwiedzić jego blog wpisując w wyszukiwarce google słowo „whatever” (czyli „cokolwiek”). Serio, sprawdź.

News

więcej...

Pod lupą

Stary człowiek i może - recenzja "Wojny starego człowieka" Johna Scalziego

Stary człowiek i może - tak często parafrazuje się tytuł książki Ernesta Hemingwaya, gdy chce się dać do zrozumienia, że starość wcale nie musi oznaczać zniedołężnienia. Żyjemy wciąż w pułapce naszego wieku, lecz galopujący postęp technologiczny może to zmienić. Czy w przyszłości wiek człowieka może przestać decydować o jego sprawności fizycznej i umysłowej? To całkiem prawdopodobne, gdyby tylko ziściła się wizja Johna Scalziego.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Nowa Baśń
Data premiery: 28.06.2022

John Scalzi, Ken Liu, Peter F. Hamilton, Michael Swanwick i wielu innych w oficjalnej antologii Miłość, śmierć i roboty! Tim Miller (Deadpool) i David Fincher (Podziemny krąg, House of Cards) połączyli siły w produkcji pierwszego sezonu netflixowego hitu Miłość śmierć i roboty. Każdy odcinek bazuje na opowiadaniu, które znajdziesz w tym tomie! Dla Millera, jak sam określił, wybieranie historii do tego cyklu to najlepsza praca, jaką kiedykolwiek wykonywał.

Autor:
Wydawca: NieZwykłe
Data premiery: 04.11.2020

Trzeci, finalny tom gwiezdnej sagi w konwencji space opery! Ludzkość traci dostęp do Nurtu. Systemy gwiezdne, a wraz z nimi miliardy ludzi zostają odcięte od cywilizacji. To było do przewidzenia, ale wciąż są tacy, którzy nie przyjmują tego do wiadomości i próbują żerować na upadającym imperium. Imperoks Grayland II w końcu odzyskała kontrolę i udało jej się uwolnić od wpływów osób zaprzeczających temu, co nadchodzi.

Autor:
Wydawca: NieZwykłe
Data premiery: 13.05.2020

Drugi tom nowej serii w konwencji space opera Wspólnota międzygwiezdnego imperium ludzkości znajduje się na krawędzi rozpadu. Nurt, pozawymiarowy tunel, który umożliwia podróże między systemami gwiezdnymi, zanika, sprawiając, że kolonie ludzi zostaną pozostawione same sobie. Znikający Nurt może sprawić, że zniknie również cała ludzkość… Chyba że zostaną przedsięwzięte naprawdę desperackie środki.

Autor:
Wydawca: NieZwykłe
Data premiery: 06.03.2019

Naszym Wszechświatem rządzi fizyka, więc podróżowanie szybciej niż prędkość światła nie jest możliwe. Tak było, dopóki nie odkryto Nurtu – pozawymiarowego pola, do którego możemy uzyskać dostęp w określonych punktach Czasoprzestrzeni, a ono niesie nas do innych światów, krążących wokół innych gwiazd. Ludzkość wyruszyła z Ziemi w kosmos i z czasem zapomniała o swoim rodzimym świecie, tworząc nowe imperium, Wspólnotę, której etos mówi, że żadna z placówek zamieszkanych przez człowieka nie jest w stanie przetrwać bez pozostałych.

Autor:
Wydawca: Akurat
Data premiery: 16.05.2008

W dzień swoich siedemdziesiątych piątych urodzin John Perry zrobił dwie rzeczy. Najpierw odwiedził grób żony. A potem wstąpił do wojska. Dobra wiadomość jest taka, że ludzkość potrafi już podróżować w kosmosie. Zła jest taka, że możliwych do zamieszkania planet jest mało, a obcych ras, które chcą o nie walczyć, znacznie więcej. Dlatego walczymy. Aby bronić Ziemi i swojej pozycji na planetarnym rynku nieruchomości.

Strony: 1