Kate Heartfield

Biogram

Kate Heartfield jest autorką uhonorowanej nagrodą Aurora powieści „Armed in her Fashion” oraz bestsellerowej powieści z gatunku fantastyki historycznej, „The Embroidered Book”. Jej nowele, opowiadania i gry trafiały na listy finalistów takich nagród, jak Nebula, Locus, Sunburs, Aurora i Crawford. Kate jest byłą dziennikarką i mieszka nieopodal Ottawy.

News

Kilka dni temu do polskich księgarń zawitała nowa powieść osadzona w uniwersum Assassin's Creed, która nosi tytuł Spisek Maga. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z historią spisaną reką Kate Wakefield, nadal może to nadrobić i to z rabatem 50%!

więcej...

Pod lupą

Assassin's Creed: Spisek Maga - przedpremierowa recenzja powieści Kate Heartfield

Do tej pory sprawa z książkowymi Asasynami była względnie prosta – premierę miała nowa odsłona gry komputerowej, więc towarzyszyła jej powieść w zbliżonym klimacie. Za niechlubnych czasów Olivera Bowdena było to proste przepisanie tej samej fabuły na inne medium, z czasem zaczęto jednak podchodzić do tematu mądrzej i uzupełniać rozmaite luki bądź przedstawiać znane z ekranu wydarzania pod nieco innym kątem. Spisek Maga zrywa z „growym” rodowodem jeszcze śmielej, bo zdaje się wracać w czasy… Assassin’s Creed: Syndicate.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 01.01.1970

Wojna pomiędzy asasynami a templariuszami wstrząsa Europą epoki wiktoriańskiej. Oto pełen zwrotów akcji thriller otwierający zupełnie nowy rozdział w dziejach uniwersum Assassin’s Creed. Londyn, rok 1851. Pierrette, zuchwała akrobatka dająca popisy na Wielkiej Wystawie, ratuje przed porywaczami matematyczkę Adę Lovelace i wikła się w odwieczny konflikt pomiędzy asasynami i templariuszami.

Strony: 1