Kealan Patrick Burke

Biogram

Amerykański pisarz (ur. 1976 r., w irlandzkim Dungarvan) specjalizujący się w literaturze grozy, a także redaktor internetowego Subterranean Magazine i kilku antologii. Polskim czytelnikom dał się poznać dzięki opowiadaniom publikowanym na łamach „Nowej Fantastyki" i „Fantastyki Wydania Specjalnego", gdzie ukazał się między innymi uhonorowany Nagrodą im. Brama Stokera „Chłopiec z żółwiami". W dorobku ma kilkadziesiąt opowiadań i trzy powieści.

Jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych autorów grozy.

Booklist

News

więcej...

Pod lupą

Bar dla potępionych - Kealan Patrick Burke - Recenzja

Piekło jest jednym z niewielu pojęć, którego znaczenia nie trzeba tłumaczyć dosłownie nikomu, choć wyobrażenia o tymże makabrycznym miejscu są rozmaite i subiektywne. Dla jednych to – zgodnie z wizją chrześcijańsko-ludową – otchłań, gdzie Bóg spycha dusze zatwardziałych grzeszników, by smażyli się w jeziorach siarki całą wieczność. Inni nazwą piekłem codzienne zmagania z życiem, które rzadko bywa usłane różami. Bohaterowie powieści Kealana Patricka Burke'a pt. Bar dla potępionych zapewne wybraliby tę drugą definicję.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 04.11.2011

Witajcie w barze "U Eddiego", gdzie dzisiejszej nocy, po raz pierwszy od trzech lat nic nie pójdzie zgodnie z planem. Dzisiejszej nocy możecie tu spotkać: Toma, nękanego przez demony przeszłości stróża prawa, za którym śmierć człapie krok w krok; barmankę Gracie, niedoszłą aktorkę, skazaną przez ojca na życie w czyśćcu zakazanej spelunki; Flo, miejscową uwodzicielkę, która podobno (choć kto wie na pewno?) zamordowała swojego męża; Cobba, nudystę od dawna oczekującego na przeprosiny kolonii, z której go wygnano; Wintry'ego, niemego olbrzyma, który opowiada o sobie jedynie za pomocą niezrozum iałych wiadomości wypisywanych pod nagłówkami gazet; Kyle'a, dzieciaka ukrywającego pod stołem naładowany pistolet i Kadawra, który wygląda jak trup, lecz świetnie pachnie i spędza czas przeliczając drobne.

Strony: 1