Marcin Kowalczyk

Biogram

Bydgoszczanin, doktor nauk humanistycznych, autor książki „Tyrmand karnawałowy” (Universitas, Kraków 2008) i szeregu artykułów naukowych i popularnonaukowych traktujących o kulturze współczesnej.

Przygodę z pisaniem rozpoczął w 2011 roku. Publikował w „Czasie Fantastyki” i „Nowej Fantastyce”, jego opowiadania trafiły też do kilku antologii SF. Autor kontynuacji powieści Janusza A. Zajdla „Drugie spojrzenie na planetę Ksi” (superNOWA, Warszawa 2014).

Czynny wielbiciel nart i mieszanych sztuk walki.

News

więcej...

Pod lupą

Bilet w tamtą stronę - Marcin Kowalczyk - Recenzja

Stereotypowy nerd oprócz zainteresowania szeroko pojmowaną fantastyką z reguły z rozrzewnieniem spogląda jeszcze w kierunku „papierowych” RPG-ów, gier komputerowych lub… kolejnictwa. Choć dwa pierwsze obszary są mi bliskie, to o pociągach wiem tylko tyle, że istnieją. Świat jest jednak pełen ludzi, którzy z ogniem w oczach potrafią opowiadać o starych lokomotywach, rodzajach wagonów czy sposobach ich obsługi. To właśnie z myślą o nich powstał zbiór opowiadań pod tytułem Bilet w tamtą stronę.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Genius Creations
Data premiery: 30.11.2017

Vermil Olson pragnie zostać pisarzem. Niestety, nie ma ani odrobiny talentu. Korzysta więc ze zlepiacza narracyjnego: urządzenia, które potrafi wydestylować fabułę wprost z mózgu „autora”. Szybko okazuje się jednak, że jego pisanie to coś więcej niż tylko zaspokojenie potrzeby tworzenia. W powstającej powieści podświadomość Vermila ukrywa bowiem informacje, które mogą uratować mu życie.

Strony: 1