Marcin Pągowski

Biogram

Urodzony w 1978 roku w Złotoryi na Dolnym Śląsku. Z wykształcenia archeolog i informatyk.

Obecnie zamieszkały w Londynie, gdzie z tęsknoty za twarogiem, prawdziwym chlebem i za polami malowanymi zbożem rozmaitem, kultywuje sarmatyzm (złośliwi twierdzą, że ogranicza się do warcholstwa). Fantastyką w każdej postaci zafascynował się odkąd jako czterolatek posiadł umiejętność czytania. Odtąd było już tylko gorzej. Jako nastolatek założył i współredagował fanzin „de profundis”, pracę magisterską napisał między innymi o średniowiecznych pochówkach z zabiegami antywampirycznymi. O tym, jak nasi przodkowie radzili sobie z upiorami, pisał również dla „Nowej Fantastyki”, a ostatecznie z krwiopijcami rozprawił się w opowiadaniu Casus de strigis w antologii Księga wampirów. Dotychczas opublikował zbiór dark fantasy Zima mej duszy oraz kilka opowiadań, z których warto wymienić dostępną na łamach Fahrenheita Modlitwę za Gamar, zakwalifikowaną przez Macieja Parowskiego do finału jubileuszowego konkursu na opowiadanie „Nowej Fantastyki”, będące steampunkiem w babilońskim wydaniu. Choćby go przypiekano, nie przyzna się, że uwielbia nawiązywać w twórczości do Biblii i do Mickiewicza.

News

Wczoraj w internecie zadebiutowała darmowa antologia wyd. Genius Creations pt. Geniusze fantastyki. E-książka stanowi pokaźny zbiór starych i nowych opowiadań wielu autorów, w tym. m.in. Anny Kańtoch, Romualda Pawlaka czy Pawła Majki.

więcej...

Pod lupą

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Genius Creations
Data premiery: 29.02.2016

„Geniusze fantastyki” zabiorą cię na wyprawę do fantastycznych światów, gdzie rządzi magia, nauka lub wiara; gdzie niemożliwe walczy o prymat z możliwym, a wyobraźnia jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie. Nie ma znaczenia, czy po zamknięciu oczu podróżujesz po fantastycznych krainach, przedzierasz się przez postapokaliptyczne pustkowia, badasz nawiedzone miejsca czy mkniesz przez kosmiczną otchłań – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie! W twoje ręce oddajemy obszerny zbiór opowiadań autorów związanych lub zaprzyjaźnionych z wydawnictwem Genius Creations.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 29.04.2011

Ulitował się tedy Pan i tak do nich rzekł: „Ześlę mego syna, który odkupi grzechy wybranego ludu”. Tak też się stało. ***Zbuntował się jednak syn, odwracając do Stwórcy plecami i złorzecząc Mu, nie chcąc wypełnić  woli Ojca. Na co Pan przeklął go po trzykroć i znów rzekł: „Wyrzekam się ciebie tedy i  przeklinam, byś nigdy spokoju nie zaznał.

Strony: 1