Michael J. Sullivan

Biogram

Urodzony w 1961 roku, w Detroit, amerykański pisarz fantasy. Debiutował w 2008 roku powieścią „Królewska krew", która rozpoczyna epicką serię o przygodach dwóch złodziei: Royce'a Melborne'a i Hadriana Blckwatera. Książka spotkała się z gorącym przyjęciem czytelników (była tłumaczona na sześć języków, ukazało się kilka wydań), co otworzyło drogę do opublikowania kolejnych tomów. Szósta, a zarazem ostania odsłona serii ukaże się w 2012 roku. Historia została tak przemyślana, aby każdy pojedynczy tom stanowił zamkniętą całość.

News

więcej...

Pod lupą

Pradawna Stolica - Michael J. Sullivan - Pradawna stolica - Recenzja

Mówi się, że mężczyznę poznaje się nie po tym, jak rozpoczyna, ale jak kończy. To samo stwierdzenie można by śmiało odnieść do wielotomowych cykli literackich. Nie sztuką bowiem jest spisać rozległą historię w kilku tomach; sztuką jest napisać ostatni tom w taki sposób, by stanowił odpowiednie zwieńczenie poznawanej, nierzadko przez wiele lat, opowieści. Z tak trudnym zadaniem musiał zmierzyć się Michael J. Sullivan piszącPrastarą stolicę - szóstą i zarazem ostatnią odsłonę cyklu zatytułowanego Odkrycia Riyrii, która niedawno trafiła na polski rynek.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: MAG
Data premiery: 24.05.2019

Zaginęła córka. Dwóm zawadiakom zapłacono, żeby ją odnaleźli. To nie wystarczy. Kiedy córka Gabriela Wintera znika w tajemniczych okolicznościach i podejrzewa się, że nie żyje, bogaty król whisky pragnie zemsty. Ponieważ mieszkał w Colnorze podczas niesławnego Roku Strachu, wynajmuje jedynego człowieka, o którym wie, że wie, co to znaczy krwawa zemsta – Zmiatacza.

Autor:
Wydawca: MAG
Data premiery: 01.08.2018

Dwóch mężczyzn, którzy się nienawidzą.Jedna niewykonalna misja.Narodziny legendy.Hadrian Blackwater, wojownik, który nie ma o co walczyć, zostaje zmuszony do współpracy z Royce’em Melbornem, złodziejem i zabójcą, który nie ma nic do stracenia. Wynajęci przez starego czarodzieja wspólnie muszą ukraść skarb, którego nikt inny nie zdoła dosięgnąć.

Autor:
Wydawca: MAG
Data premiery: 01.08.2018

Dwóch złodziei chce poznać odpowiedzi.Narodziny Riyrii…Przez ponad rok Royce Melborn próbował zapomnieć o Gwen DeLancy, kobiecie, która uratowała życie jemu i jego towarzyszowi Hadrianowi Blackwaterowi. Nie mogąc o przestać o niej myśleć, Royce wraca do Medfordu z Hadrianem, ale tym razem spotykają się z zupełnie innym powitaniem – Gwen nie chce ich widzieć.

Autor:
Wydawca: MAG
Data premiery: 01.08.2018

Trzy razy próbowano ją zabić. Potem wynajęto zawodowca. A także Riyrię.Kiedy ostatnia przedstawicielka najstarszego rodu w Avrynie staje się celem zamachów, Royce i Hadrian zostają wynajęci, żeby udaremnić spisek. Minęły trzy lata odkąd Hadrian, znużony wojną najemnik i Royce, cyniczny były zabójca, połączyli siły i zostali łotrami do wynajęcia. Wszystko układało się dobrze, dopóki nie poproszono ich, aby pomogli zapobiec morderstwu.

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 21.09.2012

Bohaterowie zostają wezwani, by pomóc swojej ojczyźnie. Królestwo Melengar potrzebuje ich w nierównej walce z zagrażającym mu imperium. Dwaj złodzieje zostają wysłani z samobójczą misją za linie wroga, gdzie będą starali się pozyskać sojuszników dla swojej sprawy.Tymczasem wychodzi na jaw, że potężny mag Esrahaddon ma ambicje przejęcia władzy w królestwie.

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 19.10.2011

Zamordowany został król. Władza przeszła w ręce spiskowców, którzy sądzili, że każdy element ich planu był doskonały. Poza jednym. Winą próbowali obarczyć Royce'a i Hadriana. Ci nie są jednak byle złodziejaszkami i nie pójdą dobrowolnie pod pręgierz. To okryty złą sławą duet Riyira, i nikt nie powstrzyma ich przed krwawą zemstą! Los królestwa spoczywa w rękach dwóch najemników.

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 02.01.1970

Skrząca się od przygód i akcji historia duetu niezwykłych złodziei, Royce’a i Hadriana. Nacjonaliści przegrali, a władze Nowego Imperium planują uczcić swoje zwycięstwo wyjątkowo krwawą ceremonią. W dniu święta zimonaliów imperatorka Modina zostanie zmuszona do małżeństwa, po czym przydarzy się jej nieszczęśliwy wypadek. Odbędzie się także podwójna egzekucja - kat straci słynną wiedźmę z Melengaru oraz spadkobiercę Novronu.

Autor:
Wydawca: MAG
Data premiery: 01.01.1970

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę, nieodwołalnie się zmienia. Kto teraz ocali ludzkość przed unicestwieniem? Odważnych jest tylko garstka.

Strony: 1