Michał Protasiuk

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

Już za miesiąc szykuje się wielki powrót Pyrkonu w tradycyjnej formie. Pełny program konwentu został właśnie ujawniony.

więcej...

Pod lupą

Ad Infinitum - Michał Protasiuk - recenzja

Przemiany zachodzące we współczesnym świecie dramatycznie przebudowują dotychczasowy ład społeczny. W dobie nieustającego, prężnego rozwoju techniki zanikają więzi rodzinne, a wielkie niegdyś religie odchodzą do lamusa. Gwałtownej zmianie ulega nawet coś tak stałego, jak nauka o fizyce. To właśnie baczna obserwacja chaosu współczesności stała się bazą dla najnowszej powieści Michała Protasiuka. 

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Solaris
Data premiery: 05.11.2016

Wojtek Sedeńko wraca do selekcjonowania antologii polskiej fantastyki zbiorem "Przedmurze", antologią, do której swoje opowiadania napisali autorzy z różnych pokoleń i o różnych temperamentach pisarskich, stylach i podejściu do fantastyki. Przedmurze zawiera wyłącznie teksty prapremierowe, napisane na zamówienie selekcjonera. Powstawała dwa lata, ale udało się stworzyć zbiór naprawdę ciekawy.

Autor:
Wydawca: Powergraph
Data premiery: 02.04.2014

Życie Tomasza stanęło na krawędzi. Jego małżeństwo przeżywa kryzys, a córeczka, chora na autyzm, została porwana. Kto za tym stoi i czego chce od rodziny Tomasza? Akcja wielowątkowego thrillera Michała Protasiuka wiedzie od Warszawy, przez Lizbonę, siedzibę CIA w Langley, aż po Budapeszt, ten historyczny i ten współczesny. Kim jest wykorzystywana w eksperymentach tajnych służb Trójca Święta, zdolna zaburzać prawdopodobieństwo zdarzeń? Co łączy amerykańskiego profesora fizyki, węgierską policjantkę i byłego pracownika służby bezpieczeństwa, a teraz człowieka o tysiącu tożsamości i twarzy? I dlaczego w to wszystko został zamieszany Tomasz i jego autystyczne dziecko? "Ad infinitum" czerpie zarówno z literackiej tradycji powieści szpiegowskich Johna Le Carre’a, jak i thrillerów Dana Browna.

Strony: 1