Paweł Ciećwierz

Biogram

Paweł Ciećwierz - urodzony trzydzieści lat temu na Śląsku. Doktor literaturoznawstwa, autor opowiadań publikowanych w SFFiH, Magazynie Fantastycznym, Arkadii i antologii Bez bohatera oraz artykułów kulturoznawczych w Dialogu, Kulturze Popularnej i Opcjach. Stały współpracownik czasopisma internetowego Creatio Fantastica. Od dłuższego czasu na wydanie oczekuje jego książka Synowie Kaina, córy Lilith, która jest analizą mitu wampira w kulturze popularnej.

W przeszłości trudnił się dziennikarstwem, handlem, konferansjerką, organizacją widowisk, malowaniem domów, wypożyczaniem płyt, sprzątaniem oraz przez krótką chwilę marketingiem politycznym. Do tego ostatniego przyznaje się ze wstydem. Lubi nowe miejsca, niepowtarzalne sytuacje i tradycyjne sztuki walki. Zarabia na życie mówieniem, tylko na tym się zna. Bezdzietny, bez prawa jazdy oraz planów na przyszłość.

News

Od dziś miłośnicy literatury grozy mogą zatopić się w lekturze nowej antologii od wyd. Vesper, która nosi tytuł Grobowiec. Ów zbiór, o podtytule Zaraza, zawiera w sobie 15 strasznych opowiadań polskich autorów i stanowi pierwszy tom większej serii wydawniczej.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Vesper
Data premiery: 14.07.2021

„Grobowiec” to cyklicznie wydawana antologia prezentująca dzieła najciekawszych przedstawicieli polskiej literatury grozy. Każdy tom poświęcony jest jednemu, konkretnemu zagadnieniu. Tom pierwszy odnosi się do kwestii „zarazy”. Motyw przewodni stanowi jednak wyłącznie wstępną inspirację, która przetworzona przez indywidualną wrażliwość i styl każdego z autorów meandruje w odrębne i zaskakujące rejony.

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Solaris
Data premiery: 05.11.2016

Wojtek Sedeńko wraca do selekcjonowania antologii polskiej fantastyki zbiorem "Przedmurze", antologią, do której swoje opowiadania napisali autorzy z różnych pokoleń i o różnych temperamentach pisarskich, stylach i podejściu do fantastyki. Przedmurze zawiera wyłącznie teksty prapremierowe, napisane na zamówienie selekcjonera. Powstawała dwa lata, ale udało się stworzyć zbiór naprawdę ciekawy.

Autor:
Wydawca: Solaris
Data premiery: 04.06.2013

Witaj w Mgławie. Kluby pulsują narkotyczną żądzą, krew zasycha na krawężnikach. Niebo dziurawią gotyckie wieże kościołów, miłość zawsze kończy się o świcie. Ludzie wczoraj mieszkający vis a vis cmentarza dziś mieszkają vis a vis domu. A pod ziemią budzi się coś bardzo złego i głodnego. To nie jest dobry biznes dla nekromanty, który nazywa się Brighella i znów ma kłopoty.

Autor:
Wydawca: superNOWA
Data premiery: 28.08.2009

Książka nie posiada jeszcze własnego opisu.

Strony: 1