Ramsey Campbell

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

Lilja's Library - jedna z najstarszych stron internetowych poświęconych Stephenowi Kingowi oraz jego twórczości - kilka lat temu obchodziła swoje 20 urodziny. Tę okrągła rocznicę król grozy wespół z autorem witryny, Hans-Åkem Lilją, uczcili wydaniem antologii, w której znalazły się utwory wielu znakomitych pisarzy horrorów. Od dziś ów zbiór opowiadań, Lśnienie w ciemności, jest dostępny także w Polsce!

więcej...

Pod lupą

Zły wpływ - Ramsey Campbell - Recenzja

Obserwując księgarniane półki, można powiedzieć, że fantastyka zdecydowanie zdominowała ofertę literatury popularnej w ostatnich latach. Obecnie mało kto może pozostać dumny z własnej ignorancji w tym obszarze, ograniczając się do głównego nurtu i wstydząc czytania „bajeczek.” I dobrze. Taki stan rzeczy mógłby cieszyć jeszcze bardziej, gdyby nie oznaczał zalewu fantastyczną masówką z wampirami w rolach głównych. Nie tak łatwo znaleźć choćby stare dobre fantasy z krasnoludami, elfami i smokami, nie wspominając o science fiction czy horrorze. Całe szczęście są jeszcze wydawnictwa, które za trendami nie podążają, zamiast tego oddając do rąk czytelników nieco zakurzoną klasykę, taką jak Zły wpływ Ramseya Campbella.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Replika
Data premiery: 02.01.1970

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Zysk i S-ka
Data premiery: 01.01.1970

Odważ się wejść do mrocznego świata mistrzów grozy. Niezapomniana antologia opowieści grozy najbardziej znanych i najbardziej utalentowanych autorów tego gatunku. Książka "Lśnienie w ciemności" powstała dla uczczenia dwudziestolecia Lilja’s Library – strony internetowej poświęconej Stephenowi Kingowi. Ta kolekcja budzących przerażenie opowiadań to idealna propozycja dla fanów horrorów.

Strony: 1