Stefan Darda

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

Dziś w Wojsławicach k. Chełma rozpoczęła się kolejna edycja Dni Jakuba Wędrowycza. To już szesnasta odsłona konwentu, który skupia miłośników przygód kultowego egzorcysty i bimbrownika.

więcej...

Pod lupą

Dom na Wyrębach - Stefan Darda - Recenzja

Na jednym z polskich uniwersytetów wybucha skandal. Oto szanowany wykładowca, zięć rektora uczelni, zostaje nakryty in flagranti z ponętną studentką. Marek Leśniewski marzenia o szybkiej i wspaniałej karierze naukowej może schować do szuflady z adnotacją „ marzenie nie do zrealizowania”. Na szczęście jego małżonka okazuje się być całkiem wyrozumiała i nie robi mu zbędnych kłopotów przy podziale majątku, dzięki czemu ze sporym zapasem gotówki na koncie wyrusza w rodzinne strony aby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. Pomoże mu w tym wieloletni przyjaciel i zarazem jeden z najmłodszych profesorów na UMCS w historii – Hubert Kosmala.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Videograf II
Data premiery: 24.08.2022

Powrót, o którym mowa w pierwszej części cyklu, pociąga za sobą coraz więcej zaskakujących i niepokojących zdarzeń. Jakub Domaradzki z każdym dniem odkrywa kolejne tajemnice nieżyjącego wuja, a te zagrażają już nie tylko głównemu bohaterowi Przebudzenia zmarłego czasu. Okazuje się jednak, że niekiedy ryzykowna droga może prowadzić do zaskakujących rozwiązań – nawet takich, których nie sposób wytłumaczyć przy pomocy wiedzy naukowej oraz zdrowego rozsądku.

Autor:
Wydawca: Videograf II
Data premiery: 17.06.2020

Był rok 1984, gdy w niewielkiej bieszczadzkiej wiosce miały miejsce dramatyczne wydarzenia, po których nieboszczykom przed pochówkiem odcinano głowę i przebijano pierś metalowym zębem brony. Po jakimś czasie zaniechano tego zwyczaju i przez wiele lat żaden zmarły nie zakłócał spokoju tamtejszym mieszkańcom. Wieńczysław Pskit w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku był małym chłopcem i cudem uniknął niebezpieczeństwa ze strony ukochanej siostry.

Autor:
Wydawca: Akurat
Data premiery: 15.05.2019

Niesamowity, mrożący krew w żyłach horror kryminalny z elementami fantastyki, powieści obyczajowej i historycznej. Tego jeszcze nie było! Wielowątkowa historia, która wciąga i intryguje! „Przebudzenie zmarłego czasu” to czterotomowy cykl autorstwa Stefana Dardy. Jakub Domaradzki niesłusznie został oskarżony i skazany. Nadszedł dzień, w którym chłopak opuszcza zakład karny po długoletniej odsiadce.

Autor:
Wydawca: Videograf II
Data premiery: 02.01.1970

Książka nie posiada jeszcze własnego opisu.

Strony: 1