Suren Cormudian

Biogram

Suren Sejranowicz Cormudian jest rosyjskim pisarzem pochodzenia ormiańskiego. Urodził się w 1978 roku we Władywostoku, ale od dwunastego roku życia mieszka w Kaliningradzie. Służył w piechocie morskiej, gdzie osiągnął stopień starszego sierżanta. Po przeniesieniu do rezerwy oddał się całkowicie pracy literackiej. Do dziś wydał 9 powieści i zbiór opowiadań. Ulubionym gatunkiem Cormudiana jest post-apokaliptyczne Science Fiction. Dziedzictwo przodków. Tod mit uns to jego druga książka wydana w ramach serii Uniwersum Metro 2033, ale pierwsza, której akcja toczy się w rodzinnym Obwodzie Kaliningradzkim. Poza literaturą Suren pasjonuje się fotografią i modelarstwem.

News

Wliczając w to zbiory fanowskich opowiadań, rok pański 2018 przyniósł nam już 22 drugą książkę z serii Uniwersum Metro 2033. Wędrowiec Surena Cormudiana funduje im powrót do źródła – ponurych, mrocznych tuneli moskiewskiego metra.

więcej...

Pod lupą

Wędrowiec - Suren Cormudian - Recenzja

Wliczając w to zbiory fanowskich opowiadań, rok pański 2018 przyniósł nam już 22 drugą książkę z serii Uniwersum Metro 2033. Część z nich była niemal równie dobra jak oryginał (Korzenie niebios), inne zasługiwały co najwyżej na miano przeciętnych (Dzielnica obiecana), zaś lekturą pozostałych powinno karać się szczególne niebezpiecznych więźniów (Mrówańcza). Fani cyklu mieli okazję zwiedzić między innymi Petersburg, Rzym, Wrocław i Warszawę. Zmierzyć się z ludźmi kontrolującymi mutanty siłą umysłu, poznać tajemnice upadłego Watykanu czy stawić czoła rojowi gigantycznych owadów. Wędrowiec Surena Cormudiana funduje im powrót do źródła – ponurych, mrocznych tuneli moskiewskiego metra.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 15.02.2018

„Ludzkość musiała przejść przez czyściec, by wydać z siebie nowy podgatunek, który reprezentował teraz ten Wędrowiec. Jest czysty w swoich zamiarach. Szczery. Dobry. Niemal święty”. Moskiewskie metro, rok 2033. Po długiej wyprawie na powierzchnię stalker Siergiej Minimalny wraca na Tulską, swoją macierzystą stację. Tam staje się uczestnikiem tajemniczych wydarzeń, które zwiastują śmiertelne zagrożenie dla ocalałych pod ziemią i w ruinach Moskwy.

Autor:
Wydawca: Insignis
Data premiery: 20.02.2014

Moskwa i Kaliningrad. Wspaniałe stołeczne metro i zbudowane przez faszystów w podziemiach Königsberga bunkry oraz tajne bazy. Intrygujące zestawienie. Choć ci, którzy o moskiewskim metrze wiedzą wszystko, żyją pośród nas, milczą ze względu na podpisane zobowiązania. Tymczasem tajemnice podziemnego Königa jego budowniczowie zabrali do grobu. A jeśli z tego grobu powstaną? To książka, której na pewno nie zapomnicie.

Strony: 1