Tad Williams

Biogram

Brak noty biograficznej autora.

News

więcej...

Pod lupą

Brudne ulice Nieba - Tad Williams - recenzja

Tematyka anielska od dawna pojawia się  w szeroko rozumianej kulturze, ukazując coraz to inny obraz tych niezwykłych istot. Wizerunek pomocnego, miłosiernego i słodkiego anioła  ewoluuje w świadomości ludzkiej w kierunku mrocznego rycerza Pana, bezlitosnego zabójcy, który ma ludzkość w pogardzie. Taki właśnie obraz widzimy na przykład w serii świetnych filmów Armia Boga, kultowym już serialu Supernatural, książce autorstwa Daniell Trussoni – Angelologia czy rewelacyjnym cyklu anielskim Mai Lidii Kossakowskiej. Tak więc z jednej strony pomocne i kochające, a z drugiej wrogie i okrutne istoty. A czy jest coś pomiędzy?

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor:
Wydawca: Rebis
Data premiery: 08.10.2019

Król Simon i królowa Miriamele dzierżą Wielkie Berło Osten Ard od trzech dziesięcioleci. Razem brali udział w wielu wojnach, żadna jednak nie była tak tragiczna jak ta, w której zwyciężyli we wczesnej młodości: wojna z nieumarłym Królem Burz i sprzymierzonymi z nim nieśmiertelnymi Nornami. Te lata nie minęły bez wyzwań i bólu. Para monarsza przeżyła wielką tragedię – utratę jedynego dziecka Johna Josui, teraz jednak zawisł nad nimi jeszcze poważniejszy kryzys.

Autor:
Wydawca: Rebis
Data premiery: 24.10.2017

TRIUMFALNY POWRÓT DO OSTEN ARD! Tad Williams, wielki mistrz literatury fantasy, ponownie zaprasza czytelnika do krainy Osten Ard. Powracamy tam, gdzie kończy się ostatni tom poprzedniej trylogii, Wieża Zielonego Anioła, i dowiadujemy się, co naprawdę zaszło po upadku tytułowej twierdzy. Spotkamy tu najlepsze postaci „Pamięci, Smutku i Ciernia”: szlachetnego księcia Isgrimnura i jego niezłomnego druha Sludiga, oraz nowych, równie frapujących bohaterów – Porta, rycerza z Południa, i Viyekiego, mistrza inżynierii wojennej u Nornów, rasy, z którą wojowali Isgrimnur i Porto.

Autor:
Wydawca: Rebis
Data premiery: 27.07.2016

Trzeci tom cyklu o Bobbym Dolarze Anioł Doloriel – dla przyjaciół Bobby Dolar – jak zwykle ma parę kłopotów. Był już w Piekle, próbując wyciągnąć swą ukochaną ze szponów arcydiabła Eligora, ale nic nie wskórał. Piękna Caz (demonica zresztą, ale miła osóbka) nadal jest więźniem w miejscu wiecznej kary; Bobby’ego jeden po drugim opuszczają i kumple, i infomatorzy; a na dodatek w jego mieszkaniu.

Autor:
Wydawca: Rebis
Data premiery: 04.03.2014

Bobby Dolar to anioł, nie człowiek. Dosłownie. O grzechu wie jednak dużo − i to nie tylko z racji zawodu adwokata dusz zawieszonych między Niebem a Piekłem. Bobby zmaga się z paroma własnymi grzechami głównymi − pychą, gniewem, a nawet pożądaniem.Nie za wszystkie jednak sam ponosi winę.Nikomu nie może ufać − ani swoim niebiańskim przełożonym, ani kolegom aniołom na Ziemi… zwłaszcza jednemu smarkaczowi, którego Niebo wrzuciło w ich szeregi jako praktykanta i który zadaje zdecydowanie za dużo pytań.

Strony: 1