Tomasz Kilian

Biogram

Rocznik 1977 – trochę zły, trochę dobry o delikatnie fantastycznej nucie z dodatkiem odrobiny surrealizmu. Słodko – wytrawny nadający się na spokojne wieczory i dalekie wyprawy.

A auto… przepraszam, autor? Z wykształcenia niby inżynier telekomunikacji i informatyki, ale lepiej nie pytajcie go o telefony, bo jeśli coś wiedział to i tak już dawno zapomniał. Wykonawca tysięcy zawodów w kraju i za granicą, czyli typowa kobieta pracująca.

Miłośnik horroru i nie tylko, jazzu i nie tylko, nie trącącego banałem filmu (tylko) oraz absurdalnego humoru. Lubujący się w matematyce, historii, astronomii, entomologii i paru innych rzeczach często kompletnie we współczesnym świecie nieprzydatnych. Obliczy całkę, rozwiąże równanie różniczkowe, wie co to proces przekątniowy Cantora, ale z przerażenia chowa się pod stół na myśl o wypełnianiu PITa, czy jakiegokolwiek innego urzędowego pisma. Posiadacz wiedzy teleturniejowej – czyli „ze wszystkiego po trochu, ale z niczego do końca”. Publikował w Science fiction, Science fiction, fantasy i horror oraz kilku antologiach (Bez bohatera, Nowe idzie, Nawiedziny i Szablą i wąsem). Niefikcyjnie zaś w „Nieznanym świecie”. (tak, wierzy w UFO!) Przyszłość wiąże z pisaniem jeśli się uda nie tylko prozy także i scenariuszy. Zwierzolub, tofu, seitano, a przede wszystkim warzywo- i owocożerca, czyli weganin.

News

Wczoraj w internecie zadebiutowała darmowa antologia wyd. Genius Creations pt. Geniusze fantastyki. E-książka stanowi pokaźny zbiór starych i nowych opowiadań wielu autorów, w tym. m.in. Anny Kańtoch, Romualda Pawlaka czy Pawła Majki.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Genius Creations
Data premiery: 29.02.2016

„Geniusze fantastyki” zabiorą cię na wyprawę do fantastycznych światów, gdzie rządzi magia, nauka lub wiara; gdzie niemożliwe walczy o prymat z możliwym, a wyobraźnia jest najpotężniejszą siłą we wszechświecie. Nie ma znaczenia, czy po zamknięciu oczu podróżujesz po fantastycznych krainach, przedzierasz się przez postapokaliptyczne pustkowia, badasz nawiedzone miejsca czy mkniesz przez kosmiczną otchłań – z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie! W twoje ręce oddajemy obszerny zbiór opowiadań autorów związanych lub zaprzyjaźnionych z wydawnictwem Genius Creations.

Strony: 1