Zbigniew Wojnarowski

Biogram

Zbigniew Wojnarowski, rocznik 1956, mieszkaniec Konina.
Absolwent polonistyki na UAM.
Autor rysunków satyrycznych, opowiadań fantastycznych, słuchowisk. Publikował w czasopismach, w zbiorowym tomie opowiadań, w zbiorowym tomie dramatów radiowych.
Kilkanaście jego słuchowisk, zrealizowanych w Teatrze Polskiego Radia, nie ma nic wspólnego z fantastyką, podobnie jak większość jego rysunków, choć tu już zdarzają się odstępstwa od tej normy (choćby tomik autorski „Salwa horrorowa”). Natomiast opowiadania – drukowane np. w „Nowej Fantastyce” - pisze jak dotychczas wyłącznie fantastyczne.

(Biografia pochodzi ze strony http://supernowa.pl/autorzy.php?p=38)

News

Dziś, podczas lubelskiego konwentu Falkon, odbędzie się premiera antologii polskiej fantastyki pt. Przedmurze. Opowiadanie zebrane przez Wojciecha Sedeńkę należą do bardzo różnych nurtów - od twardego SF po fantastykę socjologiczną.

więcej...

Pod lupą

Posoka Smoka - Zbigniew Wojnarowski - Recenzja

Napisać dobrą książkę jest trudno, ale dobrą parodię jeszcze trudniej. Tego zadania podjął się jak dotychczas dość słabo znany szerszej publice imć Zbigniew Wojnarowski. Jak można się dowiedzieć ze strony internetowej wydawnictwa SuperNowa, autor z wykształcenia jest polonistą, mającym na koncie kilka opowiadań stricte fantastycznych oraz kilkanaście słuchowisk zrealizowanych w Teatrze Polskiego Radia. Posoka Smoka to jego powieściowy debiut, o którym niestety nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego.

więcej...

Bibliografia

Sortuj wg: daty (rosnąco) daty (malejąco) tytułu (rosnąco) tytułu (malejąco)

Autor: wielu (zobacz wszystkich)
Wydawca: Solaris
Data premiery: 05.11.2016

Wojtek Sedeńko wraca do selekcjonowania antologii polskiej fantastyki zbiorem "Przedmurze", antologią, do której swoje opowiadania napisali autorzy z różnych pokoleń i o różnych temperamentach pisarskich, stylach i podejściu do fantastyki. Przedmurze zawiera wyłącznie teksty prapremierowe, napisane na zamówienie selekcjonera. Powstawała dwa lata, ale udało się stworzyć zbiór naprawdę ciekawy.

Autor:
Wydawca: superNOWA
Data premiery: 02.01.1970

Smoka być może da się pokonać... Ale jak unieść głowę z zamczyska, którego rezydenci zbyt wiele sobie obiecują po smoczej śmierci? Jak zachować zimną krew wobec żądnych zemsty wampirów? Jak ocalić życie w piekle dywanowego nalotu nieustraszonej smoczej eskadry? Jak miłość z dziewiczych snów rozpoznać na królewskim dworze, gdzie codziennie zjawia się nowy książę na białym koniu? Krótko mówiąc, jak przetrwać w obcym świecie, w cudzej skórze? Wszyscy się nad tym głowimy każdego dnia od nowa.

Strony: 1