Polcon

Podstawowe informacje

Fantastyka - Konwenty - Polcon itemprop=

Polcon – to jedno z najstarszych i zdecydowanie najbardziej tradycyjnych miejsc spotkań dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. Powstał jako inicjatywa kilku organizacji zrzeszających fanów tej dziedziny. Jego cechą szczególną jest to, że co roku podczas tego wydarzenia przyznawana jest nagroda im. Andrzeja J. Zajdla oraz to, że za każdym razem odbywa się w nowym miejscu. W tym roku organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn” z Torunia, ale zgodnie z tradycją wspierają nas wszystkie zaangażowane osoby i kluby, które wyraziły taką chęć.

To właśnie Polcon jest miejscem, gdzie podczas 4 wakacyjnych dni można pochłonąć największą dawkę fantastyki jaka tylko jest możliwa w tak krótkim czasie.

Jest to wydarzenie o charakterze uniwersalnym, także jeżeli dopiero zaczynasz interesować się fantastyką (w jakiejkolwiek formie: film, literatura, manga, gry) to jest to idealne miejsce dla Ciebie.

I pamiętaj, na Polconie mówimy sobie “na Ty”!

Wydarzenia

Miejsce: Białystok
Termin: 08-11.08.2019

Polcon powraca do Białegostoku po 20 latach! Kolejna edycja ogólnopolskiej, wędrownej imprezy poświęconej fantastyce zawita w tym roku w Białymstoku. Z pewnością nie może Cię na niej zabraknąć!Program tego najważniejszego z polskich konwentów jest zawsze bardzo bogaty. To aż cztery dni niesamowitych atrakcji. Na konwencie nie zabraknie spotkań z autorami, prelekcji, paneli dyskusyjnych, warsztatów, konkursów, turniei gier, koncertów muzycznych i ogólnej zabawy dla każdego zainteresowanego takimi rzeczami jak książki fantasy, komiksy, gry (od karcianych, po konsolowe).

Miejsce: Toruń
Termin: 11-15.07.2018

Polcon – to jedno z najstarszych i zdecydowanie najbardziej tradycyjnych miejsc spotkań dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. Powstał jako inicjatywa kilku organizacji zrzeszających fanów tej dziedziny. Jego cechą szczególną jest to, że co roku podczas tego wydarzenia przyznawana jest nagroda im. Andrzeja J. Zajdla oraz to, że za każdym razem odbywa się w nowym miejscu.

Miejsce: Lublin
Termin: 24-27.08.2017

Wydarzenie nie posiada jeszcze własnego opisu.

Miejsce: Wrocław
Termin: 18-23.08.2016

W 2016 roku Wrocław nosić będzie miano Europejskiej Stolicy Kultury, co oznacza, że przez cały rok  2016   stanie się kulturalnym centrum Europy wypełnionym festiwalami, koncertami, konferencjami i innymi przedsięwzięciami artystyczno-kulturalnymi, a Polcon 2016 będzie jej częścią. Po raz pierwszy w historii fantastyka stanie się wydarzeniem kulturalnym o randze europejskiej i zostanie zaprezentowana jako dziedzictwo kulturowe Polski oraz jej wkład w kulturę europejską – w literaturze, filmie czy komiksie.

Miejsce: Poznań
Termin: 20-24.08.2015

Polcon to znany w całym kraju cykliczny konwent miłośników szeroko rozumianej fantastyki. Ciekawy program dotyczący filmów, literatury, komiksów, gier, mangi oraz anime, a także wielu innych elementów obecnej popkultury, każdego roku przyciąga tysiące fanów z całej Polski. Na pewno warto już na wstępie podkreślić, iż podczas imprezy wręczana jest również prestiżowa literacka Nagroda Fandomu Polskiego im.

Miejsce: Bielsko-Biała
Termin: 04-08.09.2014

Widziałeś Władcę Pierścieni? Podobały Ci się Gwiezdne Wojny? Lubisz Grę o Tron? Może grałeś w polskiego Wiedźmina lub fascynują Cię komiksy o Batmanie czy Supermanie? Jeśli tak, to pokochasz Polcon! Tutaj wszystko to znajdziesz w jednym miejscu. Dziesiątki gości, pisarze waszych ulubionych książek, autorzy gier, warsztaty, prezentacje i prelekcje, ogrom cudownych gier dla dorosłych i dla dzieci, profesjonalne kostiumy i nauka.

Miejsce: Warszawa
Termin: 29.08-02.09.2013

Warszawa gościć będzie Polcon już po raz czwarty (ostatni raz w 2007 roku). Wydarzenie to organizuje co roku grupa fanów z innego miasta. Tegoroczną edycję tworzy Stowarzyszenie Avangarda we współpracy z Samorządem Studentów Politechniki Warszawskiej, studenckimi kołami naukowymi PW, Narodowym Centrum Kultury, organizatorami Warszawskiego Festiwalu Gier Planszowych KOCIOŁ oraz Stowarzyszeniem TrekSfera.

Miejsce: Wrocław
Termin: 23-27.08.2012

Wydarzenie nie posiada jeszcze własnego opisu.

Miejsce: Poznań
Termin: 25-29.08.2011

Polcon to ogólnopolski festiwal fantastyki organizowany od 1985 roku. Jego bogaty program obejmujący szeroko pojętą fantastykę w filmach, literaturze, komiksach oraz grach, przyciąga fanów z całej Polski, niezależnie od wieku. Na Polconie wręczana jest również prestiżowa literacka Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W tym roku odbędzie się 26. edycja tego najważniejszego dla miłośników fantastyki wydarzenia.

Miejsce: Łódź
Termin: 27-31.08.2009

Wydarzenie nie posiada jeszcze własnego opisu.

Strony: 1