Fantastyka: Książka

Wybierz książki rozpoczynające się na:
. 1 2 3 4 A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Autor:
Wydawca: Zysk i S-ka
Data premiery: 2024

Mroczna opowieść fantasy, w której bohater o niezwykłych mocach próbuje ocalić przed zagładą rozpadający się świat starego imperium. Oto niezwykłe przygody Elryka, ostatniego cesarza imperium Melniboné, oraz jego rozumnego wampirycznego miecza, Zwiastuna Burz, który potrafi wysysać dusze i siłę pokonanych przeciwników. Potęga Melnibonian, starożytnej rasy władającej światem przez dziesięć tysięcy lat, chyli się ku upadkowi, atakowana przez sąsiadujące ze Smoczą Wyspą ludzkie królestwa.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 31.05.2024

W basenie Morza Souelskiego wrze.  Wszędzie, gdzie pojawił się Mroczna Nowina zapanował chaos. Królestwa walą się w gruzy, Ashai tkwi w jadowitym uścisku Caydeana a los milionów leży na szali. A Rezkin...wyrusza by ratować przyjaciela. Tak każą Zasady, a jeśli stoi to w sprzeczności z dobrem Imperium, to tym gorzej dla Imperium. W drodze do zjednoczenia i pokoju padnie jeszcze wiele ofiar.

Autor:
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 13.03.2024

Kaikei. Jedyna córka radży warta tyle, ile dla królestwa warte jest zawarte przez nią małżeństwo. Bezradne dziecko wygnanej matki. Pomijana, milcząca siostra. Żona, która uratowała męża na polu walki. Mądra przywódczyni, zasiadająca w radzie królestwa Kosali. Czuła matka. Wyrodna matka. Okrutna zdrajczyni. Całe życie walczyła. Z tradycją, mężczyznami i bogami.

Autor:
Wydawca: MAG
Data premiery: 28.02.2024

Tyrania wiary to epicki sequel bestsellerowego debiutu na liście Sunday Times, Sprawiedliwość królów, w którym sir Konrad Vonvalt – najpotężniejszy i budzący największy lęk cesarski Sędzia – musi stawić czoło rosnącemu zagrożeniu dla Imperium. Praca Sędziego nigdy się nie kończy. Bitwa o Galen`s Vale dobiegła końca, jednak wojna o przyszłość Imperium dopiero się rozpoczęła.

Autor:
Wydawca: Sine Qua Non
Data premiery: 28.02.2024

Ciekawość to pierwszy stopień do… Instytutu Absurdu? Eliza Żaczek, niedoszła studentka dziennikarstwa, podczas poszukiwania swojego pierwszego wielkiego tematu wplątuje się w niedorzeczną historię. Podążając tropem tajemniczego mężczyzny, trafia do biblioteki uniwersyteckiej, gdzie przeżywa atak krwiożerczych moli książkowych. Nie poddaje się jednak – chęć napisania wspaniałego artykułu sprawia, że ciekawość staje się silniejsza niż instynkt samozachowawczy.

Autor:
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data premiery: 27.02.2024

„We wszystkich tych opowiadaniach widzimy młodego Terry’ego Pratchetta stającego się Terrym Pratchettem” – z przedmowy Neila Gaimana Dawno, dawno temu nastolatek Chris Lawrence zakochał się w jednym z opowiadań pisarza imieniem Terry Pratchett, wyrwał je z lokalnej gazety i powiesił na ścianie. Minęło trzydzieści pięć lat, Lawrence kilkakrotnie się przeprowadzał, ale tekst zawsze miał przy sobie.

Autor:
Wydawca: Rebis
Data premiery: 27.02.2024

Powrót do świata bestsellerowych „Kronik królobójcy” Oto wspaniale ilustrowana historia Basta, najbardziej czarującej postaci cyklu „Kroniki królobójcy”. Ta opowieść zachwyci zarówno nowych czytelników, jak i zagorzałych fanów twórczości Patricka Rothfussa. Bast umie się targować. Wymiana przysług jest dla niego równie naturalna jak oddychanie.

Autor:
Wydawca: NieZwykłe
Data premiery: 27.02.2024

Romans fantasy o miłości kwitnącej z nienawiści. Serce to pole walki. Talasyn nie zaznała niczego poza Wojnami Huraganowymi. Dorastając jako sierota w kraju podbijanym przez bezwzględnego Nocnego Imperatora, odnalazła rodzinę wśród walczących o wolność żołnierzy. Jednak skrywała zabójczy sekret: w jej żyłach płynęła magia światła potrafiąca przecinać cienie Nocnego Imperium.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 21.02.2024

Nad niegdyś wielkim miastem Excelsis wisi straszliwe zagrożenie. Póki zdrajca Ortam Vermyre żyje, losy cywilizacji w Wymiarze Bestii są niepewne. Łowca czarownic Hanniver Toll musi przemierzyć pełne niebezpieczeństw morza i dżungle Wybrzeża Szponów i powstrzymać Vermyre’a, zanim ten dotrze do legendarnego zaginionego miasta Xoantica. W tych zapomnianych ruinach znajduje się artefakt stworzony za pomocą najczarniejszej magii, zdolny do przemiany samej rzeczywistości.

Autor:
Wydawca: Copernicus Corporation
Data premiery: 21.02.2024

Odwołani z Wielkiej Krucjaty po zwycięstwie na Ullanorze, Rogal Dorn i VII Legion zostali mianowani pretorianami Imperatora, lecz dopiero wybuch rebelii Horusa objawił wszystkim wielką wagę tego uświęconego obowiązku. Teraz, po raz pierwszy od wybuchu wojny, Układ Słoneczny staje się celem bezpośredniego ataku i atak ten obnaża luki w pozornie niezawodnych systemach obronnych Imperialnych Pięści.

Strony: 1 2 3 Ostatnia »