Fantastyka: Książka

Wybierz książki rozpoczynające się na:
. 1 2 3 4 A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Autor:
Wydawca: Klubowe
Data premiery: 01.01.1987

Doktor Eric Sweetscent ma problemy. Jego planeta wplątała się w niemożliwą do rozstrzygnięcia wojnę z owadopodobnymi rigami. Jego żona jest uzależniona od zabójczego narkotyku, który przenosi ludzi w czasie, i szczerze pragnie, aby Eric także wpadł w ten nałóg. jakby tego było mało, najnowszy pacjent Sweetscenta jest nie tylko najważniejszym, ale i prawdopodobnie najbardziej chorym człowiekiem na Ziemi.

Autor:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 01.01.1987

Kontakt z obcą cywilizacją zwykle nie wróży nic dobrego. W tym wypadku staje się punktem wyjścia do rozważań na temat zła i niemożności realizacji marzeń o porozumieniu z galaktycznymi braćmi w rozumie.

Autor:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 01.01.1987

Bohater i narrator tej książki Ijon Tichy wysłany został z niebezpieczną misją na księżyc, który w wyniku porozumień genewskich zamieniono w wielką zbrojownię. Rezultaty tej wyprawy są nieoczekiwane i zaskakujące zarówno dla Tichego, jak i mieszkańców Ziemi.

Autor:
Wydawca: Klubowe
Data premiery: 1986

Pierwszej Fundacji udało się utrzymać suwerenność i pokonać Republikę Korelską. Obronną ręką wyszła też z następnego kryzysu a jej jedyny wróg - Imperium Galaktyczne - wydaje się być coraz słabszym. Wszystko wydaje się przebiega zgodnie z Planem, jednak autorytarna władza Fundacji popada w konflikt z opozycją demokratyczną i niepodległymi handlarzami. Sytuacja się zaostrza i wydaje się, że jedynym ratunkiem może być utworzenie drugiej Fundacji.

Autor:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 1986

Stanisław Lem jest humanistą, którego wyostrzony zmysł moralny znajduje mocne oparcie z rozległej i gruntownej wiedzy naukowej o przemianach i zagrożeniach naszej cywilizacji. W swych książkach takich jak "Golem XIV", "Prowokacja", a teraz "Biblioteka XXI wieku", kreśli wizje tych przemian i rozpoznaje problemy, które decydować będę o "byś albo nie być" rodzaju ludzkiego.

Autor:
Wydawca: Klubowe
Data premiery: 1986

Kiedy zostaną rozwiązane wszystkie problemy, dotyczące przestrzeni, czasu, materii oraz istoty życia, pozostanie pytanie — "Gdzie jest najlepsza kuchnia?". Restauracja na końcu wszechświata oferuje niepowtarzalne wrażenia gastronomiczne, zwłaszcza że nie ma co się martwić o dzień jutrzejszy.

Autor:
Wydawca: Klubowe
Data premiery: 01.01.1986

Minęło kilkanaście lat, odkąd Fremeni pod dowództwem Paula Muad’Diba pokonali połączone siły Harkonnenów i imperialnych sardaukarów. Paul poślubił księżniczkę Irulanę i zasiadł na tronie Imperium. Pustynna Arrakis, zwana Diuną, jest stolicą wszechświata, a Imperator Paul Atryda wydaje z niej poprzedzone proroczymi wizjami rozkazy. Tymczasem stare ośrodki władzy – Bene Gesserit, Gildia Kosmiczna i Bene Tleilax – zawiązują spisek przeciw nowemu Imperatorowi.

Autor:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Data premiery: 01.01.1986

Niezwykła opowieść o chłopcu, który osierocony przez matkę i zaniedbywany przez ojca, odnajduje w antykwariacie tajemniczą książkę. Dzięki niej jego życie zmienia się z dnia na dzień, a magiczna moc przenosi go do fantastycznego świata, któremu grozi zagłada. Bastian okazuje się jedyną osobą, która może uratować piękną księżniczkę i Krainę Wyobraźni. Wspaniała baśń nie tylko dla dzieci.

Autor:
Wydawca: Klubowe
Data premiery: 01.01.1986

Ragle Gumm, czempion gazetowych zgadywanek, prowadzi nudne, uregulowane życie. Do czasu... Pewnego dnia wpadają mu w ręce gazety relacjonujące wydarzenia nijak mające się do rzeczywistości. W odbiorniku kryształkowym siostrzeńca słucha audycji, których nie ma w żadnym programie radiowym, oraz rozmów pilotów niewidzialnych statków powietrznych. Ragle Gumm zaczyna sądzić, że poza jego światem istnieje jakiś inny.

Autor:
Wydawca: Klubowe
Data premiery: 01.01.1986

Dan Davis, młody zdolny inżynier automatyk, projektuje rewelacyjne modele robotów. Wraz z narzeczoną Bellą i wspólnikiem Milesem snuje wielkie plany na przyszłość. Niestety, Dan zna się na maszynach, ale nie na ludziach. Belle i Miles w podstępny sposób oszukują go i pozbawiają prawa do patentów. Rozczarowany życiem Dan Davis decyduje się na zamrożenie w komorze hibernacyjnej na trzydzieści lat.