Cena milczenia

Podstawowe informacje

Kanion to przerażające miejsce. Pełna skalistych, ostrych jak brzytwa zębów, duszna od morowego powietrza rozpadlina. Śmierć, to pewna śmierć – tak wam powiem, zacni ludzie.

Dobrze, żeśmy przed wiekami wypędzili tam Najeźdźców, którzy chcieli zepchnąć nas do morza i omal nie potopili nas jak kocięta.

Ale odzyskaliśmy nasze plaże, Rozlewisko Wezery, największy szlak handlowy, o który cały czas bezpardonowo, toczymy miedzy sobą wojny.

Mamy swoich odchodzących w niełaskę czarowników, mamy nowa magie – inżynierów, którzy jak lubią mawiać – parą i ogniem wprowadza nasz świat w przyszłość. Mamy nasz świat, kontynent, królestwa i księstewka, od morza, aż po Góry Kolumnowe i wybity w nich Kanion...

  • Autor:
  • Wydawca: War Book
  • Data premiery:
  • Nr wydania: 1
  • Okładka: miękka

News

Jakub Pawełek nie jest pisarzem anonimowym, choć w swoim życiu nie zdarzyło mu się jeszcze pisać fantastyki - aż do teraz. Jego najnowsza książka, Cena milczenia, właśnie trafiła pod naszą lupę.

więcej...

Pod lupą

Cena milczenia - Jakub Pawełek - Recenzja

Jest! W końcu jest – zwykła, klasyczna fantastyka z mieczami, zbrojami i magią! (...) Jakub Pawełek dostał więc ode mnie na starcie ogromny kredyt zaufania, mimo że jego poprzednich dzieł (utrzymanych w zupełnie innym, współczesnym klimacie) nigdy nie czytałem.

więcej...