Czas zmierzchu

Podstawowe informacje

Gdyż nieszczęście świata w tym, że chory jest Bóg jego, stąd i świat choruje. W gorączce jest Pan i jego dzieło gorączkuje. Umiera Bóg i stworzony przez niego świat umiera. Lecz nie jest jeszcze za późno...

Zawodowy tłumacz otrzymuje zlecenie przekładu hiszpańskiego dziennika wyprawy, która w XVI wieku z polecenia franciszkanina Diega de Landy wyruszyła po święte księgi Majów. Im bardziej tłumacz ulega fascynacji księgą, tym śmielej tajemnicze bóstwa Majów przenikają do współczesnej Moskwy. Duszna atmosfera tropikalnej selwy zadomawia się w arbackich zaułkach...
Tymczasem z nagłówków gazet, z wiadomości radiowych i telewizyjnych napływają niepokojące doniesienia o kolejnych kataklizmach. Zniszczenia są ogromne, a ofiar - tysiące.
Co łączy wierzenia Majów z naszym, zdawałoby się, postreligijnym postrzeganiem rzeczywistości? Czy jest jakiś związek między współczesnymi wydarzeniami a wyprawą opisaną na kartach tajemniczego dziennika? Związek ten zdaje się dostrzegać tylko jeden człowiek.

Czas zmierzchu, nowa książka autora bestsellerowego Metra 2033 i Metra 2034, jest rosyjską odpowiedzią na twórczość Dana Browna; Glukhovsky zaś jeśli nie jest nowym Gogolem, to na pewno rosyjskim Stephenem Kingiem. I nie są to porównania przesadzone.

  • Autor:
  • Wydawca: Insignis
  • Data premiery:
  • ISBN: 978-83-61428-47-3
  • Liczba stron: 400
  • Wymiary: 140x210
  • Okładka: miękka

News

więcej...

Pod lupą

Czas zmierzchu - Dmitry Glukhovsky - Recenzja

Majowie naprawdę nie mieli szczęścia - nie dość, że ich cywilizacja upadła u szczytu swojego rozkwitu, to jeszcze została niemal całkowicie zapomniana przez współczesność. Na palcach jednej ręki można policzyć udane książki czy filmy (gry w zasadzie nie istnieją), które opowiadałyby o tamtych czasach. Na domiar złego dzisiejsze media sprowadziły starożytnych Majów do roli straszaka, którego wyciąga się w sezonie ogórkowym, by przyciągnąć uwagę odbiorców wizją nieuchronnego końca świata. Ta przedziwna sytuacja ma szansę ulec zmianie dzięki najnowszej powieści Dymitra Głuchowskiego – autora osławionego Metra  2033.

więcej...

Inne wydania książki

Czas zmierzchu (wyd. 2)

Autor: Dmitry Glukhovsky
Wydawca: Insignis
Nr wydania: 2
Data premiery: 14.06.2017