Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku

Podstawowe informacje

Po dramatycznych wydarzeniach podczas Czwartej Próby Elias wraz z Laią uciekają z Serry i, ścigani przez wojańskich żołnierzy, ruszają w podróż po bezdrożach Imperium. Laia musi uwolnić z więzienia swojego brata, Darina - jedynego człowieka zdolnego zwrócić wolność Scholarom. Elias jest gotów pomóc jej nawet za cenę własnej wolności i życia. Sprzeniewierzenie się Wojaninom to niemal pewny wyrok śmierci, tym bardziej, że przeciwko bohaterom występują także siły nadprzyrodzone. Dwojgu młodym ludziom przyjdzie zmierzyć się z licznymi nieprzyjaciółmi: żądnym krwi imperatorem Markusem, bezwzględną komendantką Czarnego Klifu, sadystycznym naczelnikiem więzienia, ale przede wszystkim z Heleną - wojowniczką wierną imperatorowi, a jednocześnie zakochaną w Eliasie.

„An Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku” to druga część sagi, której fenomen przykuł uwagę tysięcy czytelników na całym świecie. Krytycy, porównując historię Eliasa i Lai do kultowej serii „Igrzysk śmierci”, podkreślają zarazem unikalną wartość książek Saby Tahir. Autorce udało się bowiem z niespotykaną empatią, odwagą, a równocześnie brutalną dosłownością pokazać świat pełen nierówności i niesprawiedliwości, w którym człowiek musi walczyć o przeżycie. Historią osadzoną w precyzyjnie wykreowanym świecie, wzorowanym na czasach antycznych, zainteresowały się światowe media, w tym największe gazety i studia filmowe. Prawa do ekranizacji sagi zakupiło studio Paramount Pictures.

  • Autor:
  • Wydawca: Akurat
  • Data premiery:
  • Oryg. tytuł: A Torch Against the Night
  • Tłumacz: Jerzy Malinowski
  • Nr wydania: 1
  • Okładka: miękka

News

Imperium ognia, pierwszy tom cyklu Ember in the Ashes, podbił serca miłośników fantasy na całym świecie - także w Polsce. Od kilku dni w księgarniach jest już dostępna kolejna część opowieści pt. Pochodnia w mroku. Jak się prezentuje na tle poprzedniczki? Postanowiliśmy to sprawdzić.

więcej...

Pod lupą

Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku - Sabaa Tahir - Recenzja

Półtora roku to czas niekiedy wystarczający na zatarcie wspomnień pozostałych po lekturze nawet najlepszej powieści. Kim byli bohaterowie? Jakie były między nimi relacje? I szczególnie: co, u licha, tam w ogóle się działo? Jeżeli hierarchizacja książek pod względem wrażeń ma jakikolwiek sens, to sensownym przybliżeniem zależności pomiędzy jakością lektury, a ilością zapamiętanych wątków wydaje się zwykła proporcjonalność. Innymi słowy: im lepsza książka, tym więcej zostaje w głowach. Nie sposób ukryć, że debiut Saby Tahir – Ember in the Ashes. Imperium ognia – potrafił zapewnić kilka miło spędzonych wieczorów, lecz w wyidealizowanej klasyfikacji znalazłby się kilka kroków za czołówką.

więcej...