Grillbar Galaktyka

Podstawowe informacje

„To nie jest książka o gotowaniu. To nie jest książka o kuchni. To fantastyczna przygoda, szalona podróż przez cały Kosmos, to szok, dowcip, inteligencja i zagadka kryminalna. Koniecznie przeczytajcie, co najlepszy szef kuchni wśród pisarzy i najzdolniejszy gawędziarz pośród szefów robił, kiedy go nie było!”

Saanti Wrtt, magazyn „Galaxia”

„Naprawdę nie chcecie się zdrowo pośmiać? Zobaczyć, w jak absurdalnym, zabawnym i dziwacznym świecie przyszło nam żyć? Nie macie ochoty doskonale się bawić, a jednocześnie zdziwić, zirytować, ocknąć, zrozumieć i zastanowić? Nie chcecie pomyśleć? Jeśli nie, to nawet nie bierzcie do łap tej książki. Bo kiedy już zaczniecie, nie będzie odwrotu. Spojrzycie na Międzygalaktyczną Unię Światów oczami Hermoso Madrid Ivena, najbardziej nieznośnego, niepoprawnego politycznie, ironicznego i inteligentnego szefa kuchni od czasu Wielkiego Wybuchu. Oczami prawdziwego Ziemianina. I niech mnie Czarna Dziura pochłonie, jeśli drań nie ma czasem racji!” 

Oleisty Brunatny Odłamek, satyryk, recenzent, felietonista „Stowarzyszonych w imię prawdy i radości”, Zew Uwielbienia planety Tritonia

Pod lupą

Grillbar Galaktyka - Maja Lidia Kossakowska - Recenzja

Żyjemy w dziwnych czasach, gdy z jednej strony zachęcani jesteśmy do zdrowego trybu życia i odżywiania, a z drugiej coraz trudniej jest znaleźć zdrowe i smaczne produkty w zalewie maksymalnie przetworzonego „śmieciowego” jedzenia. Sami ulegamy sugestii i żywimy się tekturą, czyli tak zwanym chrupkim pieczywem, zagryzanym odtłuszczonym twarogiem, a śledzimy z zacięciem i fascynacją coraz to nowe programy kulinarne, w których królują szefowie kuchni na co dzień wiodący życie celebrytów. Wniosek jest prosty: jedzenie zawsze będzie stanowić jedną z największych przyjemności człowieka.

więcej...