Kraina Martwej Ziemi, tom II. Grom i szkwał

Podstawowe informacje

W huku gromów i przy wtórze szkwału ważą się losy królestw po obu stronach Martwej Ziemi.

Arthornowi udaje się uciec z zamku opanowanego przez zdrajców, lecz najgorsze dopiero przed nim. Wkrótce znów wyruszy ku Martwicy, tym razem bez przygotowania, drużyny i wbrew własnej woli. Jednocześnie stary Garhard stara się opanować sytuację w Wondettel. To zadanie tym trudniejsze, że lord Auriss nie powiedział jeszcze ostatniego słowa – podobnie jak wysłannicy sił potężniejszych, niż przeczuwają najwięksi mędrcy. Impas, jak się wydaje, może przełamać tylko obecność księżniczki Azure, która jednak przepadła bez wieści. Co zrobi Arthorn, gdy ją odnajdzie? Czy zdoła nakłonić ją do powrotu? Ile zdecyduje się poświęcić dla królestwa?

Mroczny cień Nife pochłania bezkresne stepy, czyha na sielskie Asnal Talath, sięga podziemnych Serc Dwargów i snuje się po pokładzie latającego okrętu. Wolno podąża ku granicy, za którą śpi niespokojne Wondettel.

  • Autor:
  • Wydawca: Sine Qua Non
  • Data premiery:
  • ISBN: 978-83-7924-763-9
  • Nr wydania: 1
  • Liczba stron: 432
  • Wymiary: 135x210
  • Okładka: miękka

News

Debiutancka powieść Jacka Łukawskiego pt. Krew i stal została przyjęta przez miłośników fantastyki ze sporym entuzjazmem. Książka była jednak zaledwie początkiem większej historii, która jest kontynuowana w wydanym właśnie Gromie i szkwale.

więcej...

Pod lupą

Recenzja Gromu i szkwału - drugiego tomu Krainy Martwej Ziemi Jacka Łukawskiego

Klasyczne fantasy zawsze będzie miało swoich zwolenników tym bardziej, że autorzy starają się wprowadzić do tego nurtu nieco świeżości. W 2016 r. Jacek Łukawski zadebiutował powieścią Krew i stal, która zapoczątkowała cykl Kraina martwej ziemi, kontynuowany w tym roku książką pt. Grom i szkwał. Fabuła cyklu osadzona w quasi-średniowiecznych realiach, pełna przemocy, polityki i krwi, przenosi czytelnika w świat zbudowany w sposób charakterystyczny dla powieści fantasy, ale z nietypowym słowiańskim kolorytem.

więcej...