Malowany człowiek, księga I

Podstawowe informacje

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Usiłują wymodlić dla siebie i najbliższych kolejny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań. Rosną odległości między pustoszejącymi osadami. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi. Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha – jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo – nowicjuszka u starej zielarki, bardziej chyba przerażającej od krwiożerczych potworów. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię. Tych troje ma coś wspólnego – są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?

  • Autor:
  • Wydawca: Fabryka Słów
  • Data premiery:
  • Oryg. tytuł: The Painted Man
  • Tłumacz: Marcin Mortka
  • Nr wydania: 1
  • Liczba stron: 504
  • Wymiary: 125x205
  • Okładka: miękka

News

Dwa tygodnie temu do księgarń trafiło nowe, jednotomowe wydanie powieści Petera V. Bretta Malowany Człowiek. Teraz książka, która otwiera popularny Cykl Demoniczny, trafiła pod naszą lupę.

więcej...

Pod lupą

Malowany Człowiek (wyd. jednotomowe) - Peter V. Brett - Recenzja

Pierwsze wydanie Malowanego Człowieka (wówczas rozbite na dwa tomy, teraz scalone w jeden) wywołało niemałe poruszenie, zapewniając sobie zaskakująco zgodne uznanie czytelników. Mnie ówczesny fenomen jakimś cudem ominął, więc nie do końca wiedziałem, czy cały ten szum należy traktować poważnie czy też wywołano go nieco na wyrost.

więcej...

Inne wydania książki

Malowany Człowiek (wyd. 3)

Autor: Peter V. Brett
Wydawca: Fabryka Słów
Nr wydania: 3
Data premiery: 05.11.2021

Malowany Człowiek (wyd. 3 - opr. twarda)

Autor: Peter V. Brett
Wydawca: Fabryka Słów
Nr wydania: 3
Data premiery: 05.11.2021

Malowany człowiek, księga II

Autor: Peter V. Brett
Wydawca: Fabryka Słów
Nr wydania: 1
Data premiery: 31.01.2011