Samotny krzyżowiec.Miecz Salomona

Podstawowe informacje

Rok Pański 1187, Ziemia Święta. Wojska krzyżowców ponoszą miażdżącą klęskę na wzgórzach Hittinu. Zwycięski sułtan Saladyn zdobywa większość ziem Królestwa Jerozolimskiego. Wielki mistrz templariuszy wysyła z sekretną misją poselstwo do Starca z Gór, wodza owianej złą sławą sekty asasynów. Wraz z braćmi zakonnymi podąża Roland de Montferrat, zwany Czarnym Rycerzem.

Co chce osiągnąć mistrz templariuszy, układając się ze skrytobójcami Starca z Gór? Dlaczego los pcha Rolanda do siedziby asasynów, gdzie ukryto wykuty przed wiekami niezwykły miecz, przeklęty przez demona?

Krzyżowcy i Saraceni, zbroczone krwią pola bitew, mroczne tajemnice starożytnej Jerozolimy, zaginione skarby króla Salomona, starotestamentowa magia – oto świat rycerza z Montferratu. Aby w nim przeżyć, samotny krzyżowiec musi stawić czoło nie tylko wrogim mieczom, ale też siłom nadprzyrodzonym.

Czy czarna zbroja ochroni rycerza przed ścigającymi go cieniami przeszłości?

  • Autor:
  • Wydawca: Erica
  • Data premiery:
  • ISBN: 978-83-64185-55-7
  • Liczba stron: 368
  • Wymiary: 140x205
  • Okładka: miękka

News

Pod koniec czerwca swoją premierę miała debiutancka powieść Marka Orłowskiego pt. Miecz Salomona. Książka otwiera trylogię Samotny krzyżowiec opowiadającą o przygodach Rolanda de Montferrat, znanego również jako Czarny Rycerz.

więcej...

Pod lupą

Samotny krzyżowiec. Miecz Salomona - Marek Orłowski - Recenzja

Domniemany skarb Templariuszy to bez wątpienia jedna z największych tajemnic, które do tej pory nie doczekały się rozwiązania. Nie może więc dziwić, że literaci różnych nurtów tak chętnie sięgają po ten temat, choć wydaje się, że jest on już wyeksplorowany do granic możliwości. Czy aby na pewno? Czy na kanwie legendy o skarbie Templariuszy można jeszcze opowiedzieć świeżą, interesującą historię? Odpowiedzi szukam w debiutanckiej powieści Marka Orłowskiego pt. Samotny krzyżowiec. Miecz Salomona.

więcej...