Polcon - Eurokonferencja 2016: noclegi, integracja, akredytacje

Polcon 2016 zbliża się coraz większymi krokami. Warto już teraz zapoznać się z pewnymi kwestiami organizacyjnymi, które są ważne dla wszystkich uczestników konwentu.

Informacja prasowa organizatorów Polconu 2016:

 

Wrocław, 31 maja 2016: Niespełna trzy miesiące dzielą nas od fantastycznego wydarzenia w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Tym razem uchylimy nie tylko rąbka tajemnicy odnośnie oczekiwanych atrakcji, ale przede wszystkim przedstawiamy propozycję noclegową dla osób przyjezdnych.

Wszyscy przybywający do Wrocławia na Polcon – Eurokonferencja 2016 mogą odetchnąć z ulgą. Zostały sfinalizowane rozmowy dotyczące miejsc noclegowych w akademikach, które znajdują się w niewielkiej odległości od kompleksu Hali Stulecia: kampus Wittiga Politechniki Wrocławskiej oddalony jest zaledwie o 700 metrów. Oznacza to kilkuminutowy spacer lub krótką podróż tramwajem.

Do dyspozycji uczestników Polconu 2016 będą dwa typy pokoi:

  • moduł dwóch 2-osobowych wyposażony w aneks sanitarny oraz kuchenny z lodówką w cenie 46 złotych za osobę za noc,
  • moduł dwóch 2-osobowych oraz dwóch 3-osobowych ze wspólnym aneksem sanitarnym w cenie 36 złotych za osobę za noc.

W każdym z proponowanych wariantów dostępnych jest 600 miejsc, a w cenie znalazła się również pościel. Osoby planujące skorzystanie z dostępnych w akademikach ręczników muszą liczyć się z dodatkową opłatą. Miejscami noclegowymi są Domy Studenckie T-15, T-16, T-17 oraz T-19 Politechniki Wrocławskiej, a same miejsca oferowane są w terminie odbywania się Polconu, czyli w dniach 18-22 sierpnia 2016. Jednak dla zainteresowanych istnieje możliwość przyjazdu dzień wcześniej lub później. W okolicy znajdują się również sklepy, więc Dodatkowe informacje dotyczące wyposażenia oraz warunków rezerwacji miejsc w akademikach znajdują się na następującej stronie:

http://polcon2016.pl/noclegi/akademiki/

Nie ukrywajmy: na Polcon i do Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 nie przyjeżdża się, żeby spać czy spędzać czas w pokojach. Najważniejsze są atrakcje. Do takich bez wątpienia będzie należeć niezapomniane przeżycie i spotkanie dla wszystkich fanów Świata Mroku: wśród gości znajduje się bowiem sam Mark Rein-Hagen, czyli jeden z twórców tego słynnego uniwersum. Mało tego! Mark Rein-Hagen zaproponował przeprowadzenie sesji RPG swojej nowej produkcji: I Am Zombie. Rozgrywka odbędzie się w języku angielskim, ale nie powinno to stanowić przeszkody dla fanów twórczości. Mark specjalnie odwiedził w Tibilisi studio fotograficzne, żeby przygotować się i naszych gości na przybycie.

Polcon to również integracja. W tym roku uczestnicy będą mieć do dyspozycji lokal Tawerna umiejscowiony przy ulicy Wróblewskiego we Wrocławiu. Niedaleko znajdzie się również pole namiotowe, ale szczegóły tego sposobu integracji i noclegu podamy w kolejnej wiadomości. Tawerna będzie miejscem spotkań nie tylko uczestników wydarzenia, ale także niektórych z gości Polconu. Skoro integracja to wszystkich ze wszystkimi!

To tylko wierzchołek prawdziwej góry lodowej: wymieniliśmy jedynie dwie atrakcje mające na celu zbliżenie społeczności. Już wkrótce możecie spodziewać się bardziej szczegółowych informacji na temat gości honorowych, atrakcji w poszczególnych blokach, punktów programu, a nawet pewnych wydarzeń wyjątkowych. Wszystko w swoim czasie.

Od dnia 1 czerwca 2016 koszt akredytacji wzrósł i wynosi obecnie 80 złotych. Cena ta aktualna będzie do 1 lipca. Czerwiec jest również ostatnim miesiącem, kiedy można dokonać zakupu akredytacji grupowej dla 10 lub więcej osób ze zniżką 10% od ceny obowiązującej w dniu zakupu.

###

O Polconie

Najstarszy, bo odbywający się od 1985 roku ogólnopolski festiwal literatury i fantastyki . Wydarzenie co roku organizowane jest w innym miejscu, a o wyborze organizatora decyduje Forum Fandomu dwa lata wcześniej. Częścią Polconu jest przyznawana na nim podczas specjalnej gali Nagroda Literacka Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda dla twórców literatury fantastycznej. W 2016 roku wydarzenie powraca do Wrocławia po 4 latach wędrówki.

O Europejskiej Stolicy Kultury

ESK to miasto wybrane przez Unię Europejską. Jego zadaniem jest w ciągu roku zaprezentować życie kulturalne nie tylko całego miasta, ale również regionu i kraju. Ideą Europejskiej Stolicy Kultury jest wzajemne poznanie, zbliżenie i otwarcie dialogu międzykulturowego wśród Europejczyków. Miasta noszące tytuł ESK skupiają na sobie uwagę całej Europy – daje to niepowtarzalną szansę nie tylko na wniesienie wkładu w rozwiązania kwestii istotnych dla naszego kontynentu, ale również możliwość przyspieszenia rozwoju oraz promocję miasta. W 2016 roku Wrocław dołączył do chlubnego grona ESK, gdzie już wcześniej pojawiły się Berlin, Florencja, Paryż, Madryt czy Praga.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.