Denis Villanueve reżyserem nowej ekranizacji "Diuny"

Nie od dziś wiadomo, że Legendary Pictures pracuje nad nową ekranizacją Diuny - kultowej opowieści SF Franka Herberta. Nazwisko reżysera filmu pozostawało jednak tajemnicą - aż do teraz.

Syn pisarza, Brian Herbert, oznajmił bowiem wczoraj, że studio podpisało umowę z Denisem Villanuevem, reżyserem znanym z takich produkcji jak Pogorzelisko, Nowy początek i Sicario.

 

Niestety, przy tej okazji nie wypłynęły żadne nowe szczegóły na temat kolejnej adaptacji dzieła Herberta. Na ten moment nie mamy nawet pewności, czy nowa adaptacja będzie filmem kinowym czy serialem telewizyjnym, bowiem Legendary posiada prawa do obu rodzajów ekranizacji.

Do tej pory Diuna była ekranizowana kilkukrotnie. Najbardziej znana z nich jest prawdopodobnie wersja w reż. Davida Lyncha z 1984 r. Czy nowa adaptacja, która z pewnością wykorzysta najnowsze zdobycze techniki efektów specjalnych, okaże się lepsza? Czas pokaże.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.