Antologia "Ostatni dzień pary 2" już dostępna

Z lekkim poślizgiem ukazała się właśnie antologia Ostatni dzień pary II. Zbiór zawiera w sobie 37 opowiadań w konwencji zarówno steampunkowej jak i post-apo.

Antologia składa się głównie z dzieł młodych adeptów pióra, lecz nie brakuje również weteranów. W Ostatnim dniu pary 2 znajdziemy historie autorów o takich nazwiskach jak Marcin Przybyłek, Michał Cholewa czy Rafał Dębski.

Jak czytamy w oficjalnym opisie wydawniczym:

 

Maszyny parowe i koniec świata, atomowa zagłada i sterowce, kryminał i przygoda, powaga i humor, wizjonerskie wizje i wirtuozerskie igranie z konwencjami – to wszystko, a także wiele innych elementów, które cenimy w opowieściach, znajdziecie w antologii Ostatni dzień pary II.

Na liczący ponad 700 stron zbiór składa się 37 opowiadań w konwencji steampunkowej i postapokaliptycznej. Część stanowią zwycięskie dzieła młodych adeptów pióra – wybrane spośród ponad 250 propozycji nadesłanych na konkurs – pozostałe natomiast to teksty najciekawszych twórców współczesnej polskiej fantastyki. Każde opowiadanie wzbogacone jest ilustracją wykonaną przez współpracujących z inicjatywą artystów.

Podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, który ukazał się w 2013 roku, głównym celem publikacji jest promowanie młodych stażem autorek i autorów oraz popularyzowanie polskiej literatury wśród czytelników i fanów fantastyki.

Ostatni dzień pary II jest owocem wspólnej pracy autorów, ilustratorów, redaktorów i sympatyków, a w jego wydaniu uczestniczyła krakowska Fundacja „Historia Vita”.

Antologię w formacie PDF można pobrać za darmo z niniejszego adresu. Zbiór w wersjach EPUB oraz MOBI zostanie udostępniony w niedalekiej przyszłości.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.