Melisandre kolejnym gościem Warsaw Comic Conu 2017!

Do gwiazd pierwszej edycji Warsaw Comic Conu dołączyła właśnie Carice van Houten, szerzej znana jako Melisandre z serialu Gra o tron. Pojawienie się aktorki to jednak tylko jedna z wielu atrakcji, jakie zaplanowali organizatorzy warszawskiego konwentu.

Aby dobrze rozplanować swoją wizytę na Warsaw Comic Conie, przygotowano listę 10 największych atrakcji imprezy, których po prostu nie można ominąć. Oto i one.

 

1. Strefa Gwiazd
Jedna z pierwszych w Polsce, a na pewno największa, strefa gwiazd, w której pojawią się aktorzy z seriali takich jak Gra o tron czy Wikingowie. To niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się oko w oko z ulubionym aktorem lub aktorką, zadać pytanie i porozmawiać na dowolny temat. W specjalnie przygotowanej strefie uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia autografów i zrobienia sobie zdjęć z gwiazdami. Chcemy, by odbyło się to w kameralnej i przyjaznej atmosferze.

2. Festiwal Cosplay
Cosplay polega na przebraniu się za konkretną postać z gry, serialu, komiksu czy książki. Cosplay to nie tylko noszenie perfekcyjnie wykonanego kostiumu, ale też odgrywanie scenek, by jak najwierniej odwzorować zachowanie postaci. Dla publiczności jest to niezwykle widowiskowy show. Szczególnie w tak bogatej oprawie, jaką przygotowujemy – na naszym wydarzeniu spotkacie najbardziej znanych cosplayerów z Polski i Europy! To będzie wspaniała okazja, by ich poznać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz porozmawiać o tej niezwykłej pasji.

3.Strefa Gry o Tron
Gra o Tron to dziś jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Jego sukces obudził w wielu zainteresowanie sagą fantasy. Świat Pieśni lodu i ognia jest dziś równie znany, co Śródziemie. Odpowiadając na tę popularność, przygotowujemy dla was strefę GoT. Oprócz spotkania z gwiazdami serialu chcemy umożliwić wam wejście w świat Gry o Tron. Odtwarzamy obóz Nocnej Straży, stojącej między zamieszkanym światem, a straszliwym zagrożeniem ze strony Innych. W obozie będzie można przekonać się na własnej skórze, jak to jest, zostać członkiem Nocnej Straży. Obozowisko składać się będzie z namiotów rycerskich z wyposażeniem i doświadczonych animatorów.

4. Wikingowie
Wikingowie to motyw od zawsze popularny w popkulturze. Kojarzą się nam z dzikim męstwem, szaloną odwagą i wojownikami, których bał się każdy, kto stanął na ich drodze. Dziś, dzięki serialowi, powracają do naszej świadomości.

Imponujący obóz brodatych wikingów – ludzi z bractwa rycerskiego odtwarzającego czasy wczesnego średniowiecza. Obóz składać się będzie z szeregu namiotów wikińskich, ludzi w historycznych strojach, uzbrojonych w historyczną broń i zbroje. W tym obozie poza turniejem łuczniczym, będzie można się dowiedzieć, jak żyli ludzie w tych czasach, jakimi rzemiosłami się zajmowali, posłuchać sag i historii.

5. Rzuć kostką
Lubisz gry planszowe? Nigdy nie grałeś, ale chciałbyś spróbować? Będzie ku temu wspaniała okazja! Rzuć kostką i wejdź w świat gier bez prądu. Uczestnicy w miłej atmosferze będą mogli wspólnie zagrać zarówno w najnowsze, jak i w klasyczne gry. Prezentacje, pokazy i testy przybliżą najnowsze projekty związane z grami i dadzą szansę, by pograć przedpremierowo. Odbędą się też liczne turnieje i konkursy z nagrodami, w których uczestniczyć może każdy chętny.

6. LEGO – Zbudujmy to!
Uwielbiasz składać konstrukcje z klocków lego? Chcesz zobaczyć, jakie niesamowite rzeczy można z nich stworzyć? Na Comic Con to pokażemy! Nasz partner, Stowarzyszenie „Zbudujmy to!”, jest zrzeszeniem fanów klocków LEGO, propagującym hobby polegające na twórczym spędzaniu wolnego czasu przy konstruowaniu z klocków LEGO budynków, budowli, urządzeń, pojazdów, postaci i wielu innych konstrukcji, a także rozpowszechnianiu tego rodzaju hobby. Atrakcja przeznaczona jest dla odwiedzających w każdym wieku. Nie ma żadnych ograniczeń!

7. Comic Con Kids
Comic Con otwarty także dla dzieci. Chcemy, by na naszym wydarzeniu dzieci mogły bawić się równie dobrze, jak dorośli, a także by dorośli mogli zostawić swoje dzieci pod profesjonalną opieką i w pełni korzystać z innych atrakcji. Dzieci otrzymają pełną i profesjonalną opiekę pedagogów i opiekunów oraz liczne atrakcje, które przykują ich uwagę.

8. Moc atrakcji
Comic Con to nie tylko spotkania, prelekcje, panele czy wystawy. Cała impreza będzie dla każdego aktywną atrakcją! Spodziewaj się niespodziewanego i wiedz, że atrakcje czają się wszędzie! Bądź gotów na scenki rodzajowe odgrywane wśród publiczności. U nas możesz zostać napadnięty przez wampirzych renegatów, ale spokojnie – superbohaterowie wystąpią w twojej obronie! Postacie z ulubionych filmów, seriali i książek będą cały czas pojawiać się na terenie imprezy! Bądź czujny i (nie) daj się zaskoczyć.

9. Pomóż nam pomagać!
Comic Con to zabawa i rozrywka, ale nie tylko. Chcemy, by to wydarzenie służyło innym, by dzięki niemu można było pomagać! Ale bez was to się nie uda.

Nawiązaliśmy współpracę z fundacją DKMS, która od wielu lat w wielu państwach świata pomaga chorym. Budując bazę danych dawców szpiku, pomagają chorym na białaczkę. Jednak żeby dalej mogli pomagać, konieczne jest, by baza potencjalnych dawców rosła i rosła. Odwiedź stoisko fundacji DKMS i zarejestruj się jako dawca krwi. To nie boli!

10. Aleja Nauki
Naukę można i powinno się przedstawiać prosto i atrakcyjnie. Wiemy, jak popularne są dziś blogi popularnonaukowe, dlatego na Warsaw Comic Con zaprosiliśmy blogerów i naukowców. Poznacie ciekawostki naukowe, zostaną obalone mity i dowiecie się, co w trawie piszczy!

Zachęcamy również do odwiedzenia fanpage'a konwentu na Facebooku, gdzie znajdziecie jeszcze więcej informacji na temat atrakcji jego pierwszej edycji.


Mrozie


Opublikowano:


Komentarze

Ostrzeżenie

Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!

Zaloguj się

Nie zalecane na współdzielonych komputerach

Szybsze logowanie

Możesz również zalogować się poprzez jeden z poniższych serwisów.