
Kolonizacja galaktyki Andromeda wymaga wysiłku i poświęcenia wielu przedstawicieli społeczeństw Drogi Mlecznej. Wśród nich można znaleźć m.in. Sloane Kelly, główną bohaterkę powieści pt. Mass Effect: Andromeda - Nexus Początek, która właśnie zawitała do polskich księgarń.
Dzieło Jasona M. Hougha i K.C. Alexandra zostało wydane nakładem wyd. Insignis. Słowem wstępu:
Spali przez setki lat, śniąc o nowym domu gdzieś w Galaktyce Andromedy. Kiedy się obudzili, zrozumieli, że to już koniec marzeń o pokojowej egzystencji. I tak oto koloniści wielu ras – turiańskiej, salariańskiej, asari, ludzkiej i innych – stają w obliczu niewyobrażalnych zagrożeń i niezbadanych obszarów kosmosu.
Nexus to olbrzymia stacja kosmiczna, centrum dowodzenia i zarządzania kolonizacją. Kiedy jego załoga budzi się, odkrywa wszechobecne zniszczenia na statku, do którego zdążają już arki z kolonistami. Cała misja staje pod znakiem zapytania. Sloane Kelly, dyrektor do spraw bezpieczeństwa, musi zmierzyć się z niełatwym zadaniem: zaprowadzić porządek i zidentyfikować zagrożenie. Jeśli nie uda się jej tego dokonać, Inicjatywa Andromeda może zakończyć się fiaskiem.
Po więcej informacji na temat książki odsyłam tutaj.
Komentarze
Komentowanie jest zarezerwowane dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się poniżej lub zarejestruj - za darmo i w mniej niż 5 minut!