Seria "Wielkie Płaszcze" w maju w Polsce!

Szykuje się prawdziwe wydarzenie dla wielbicieli fantasy. Jeszcze w tym miesiącu za sprawą wyd. Insignis na księgarskie półki trafi pierwszy tom serii Wielkie Płaszcze pióra Sebastiena de Castella. Jego debiutancka powieść – a zarazem pierwszy tom serii zatytułowany Ostrze zdrajcy – była nominowana m.in. do Goodreads Choice Award w kategorii najlepsze fantasy. Premiera już 24 maja!

Jak czytamy w opisie wydawniczym książki:

„Ostrze zdrajcy” to opowieść o Wielkich Płaszczach – legendarnych wędrownych trybunach, szkolonych na prawdziwych mistrzów pojedynku, którzy przysięgli zaprowadzić porządek w świecie pełnym zepsucia i korupcji. Wysłuchują skarg ludzi i każdemu, kto tylko tego potrzebuje, zapewniają ochronę królewskich praw. Teraz jednak król nie żyje, a członkowie Wielkich Płaszczy są wyszydzani. Aby zrealizować swoją misję, pierwszy kantor Falcio oraz Kest i Brasti muszą walczyć, mając jedynie rapiery w dłoniach, skórzane płaszcze na plecach i łączącą trójkę bohaterów niezłomną przyjaźń.

Zaskakujące zwroty akcji, dynamika i doskonały humor – to cechy prozy Sebastiena de Castella, pisarza o niezwykle barwnej biografii; archeologa, który właściwie z marszu porzucił pracę przy wykopaliskach, by spróbować swoich sił jako muzyk, mediator, projektant interakcji, choreograf walk, nauczyciel, kierownik projektów, aktor i specjalista do spraw strategii produktu. Dziś z właściwym sobie poczuciem humoru odpiera zarzut bycia człowiekiem renesansu w nadziei, że dzięki temu więcej osób będzie go tak właśnie postrzegać.

Nim Ostrze zdrajcy zawita nasze półki, wyd. Insignis zaprasza do zapoznania się z pierwszym fragmentem książki w formie słuchowiska. Odsłuchacie je poniżej.

Więcej informacji o debiutanckiej książce Sebastiena de Castella znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: