Premiera "Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku" już dziś

Dzisiaj do polskich księgarń zawitała nowa powieść Saby Tahir pt. Pochodnia w mroku. Książka stanowi drugi tom bestsellerowego cyklu fantasy Ember in the Ashes.

Informacja prasowa wyd. Akurat:

Mocna dawka adrenaliny aż do ostatniej strony
Buzzfeed

W przepełnionym przemocą i niesprawiedliwością Imperium dwoje uciekinierów może zaważyć o przyszłości całego państwa. „An Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku”, kontynuacja międzynarodowego bestselleru Saby Tahir, docenionego przez The New York Times i Washington Post, w polskich księgarń od 28 czerwca.

Po dramatycznych wydarzeniach podczas Czwartej Próby Elias wraz z Laią uciekają z Serry i, ścigani przez wojańskich żołnierzy, ruszają w podróż po bezdrożach Imperium. Laia musi uwolnić z więzienia swojego brata, Darina - jedynego człowieka zdolnego zwrócić wolność Scholarom. Elias jest gotów pomóc jej nawet za cenę własnej wolności i życia. Sprzeniewierzenie się Wojaninom to niemal pewny wyrok śmierci, tym bardziej, że przeciwko bohaterom występują także siły nadprzyrodzone. Dwojgu młodym ludziom przyjdzie zmierzyć się z licznymi nieprzyjaciółmi: żądnym krwi imperatorem Markusem, bezwzględną komendantką Czarnego Klifu, sadystycznym naczelnikiem więzienia, ale przede wszystkim z Heleną - wojowniczką wierną imperatorowi, a jednocześnie zakochaną w Eliasie.

„An Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku” to druga część sagi, której fenomen przykuł uwagę tysięcy czytelników na całym świecie. Krytycy, porównując historię Eliasa i Lai do kultowej serii „Igrzysk śmierci”, podkreślają zarazem unikalną wartość książek Saby Tahir. Autorce udało się bowiem z niespotykaną empatią, odwagą, a równocześnie brutalną dosłownością pokazać świat pełen nierówności i niesprawiedliwości, w którym człowiek musi walczyć o przeżycie. Historią osadzoną w precyzyjnie wykreowanym świecie, wzorowanym na czasach antycznych, zainteresowały się światowe media, w tym największe gazety i studia filmowe. Prawa do ekranizacji sagi zakupiło studio Paramount Pictures.

Powieść wciąga czytelników do świata niszczonego przez przemoc i ucisk, a robi to za pomocą przejrzystej prozy, która oferuje chwile prawdziwego zachwytu. Ta złożoność czyni „An Ember in the Ashes” wartościową powieścią – tak odważną, jak pojawiające się w niej postaci.

The New York Times

O mój Boże. Kocham to.
Emily May z goodreads.com

To było po prostu niesamowite.
Cait z goodreads.com

Wspaniała.
Renee Ahdieh z goodreads.com

Więcej informacji na temat Ember in the Ashes. Pochodni w mroku znajdziecie tutaj.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: