Wielkie Płaszcze powracają! "Cień rycerza" w księgarniach już w kwietniu!

Ostrze zdrajcy, debiutancka powieść Sebastiena de Castella, została przyjęta przez miłośników fantastyki bardzo ciepło. Opowieść o Wielkich Płaszczach jest jednak daleka od zakończenia, a jej dalszy ciąg poznamy w Cieniu rycerza, który niebawem zawita na półki polskich księgarń.

Informacja prasowa wyd. Insignis:

4 kwietnia do księgarń trafi drugi tom „Wielkich Płaszczy” – niezwykłej serii fantasy spod znaku płaszcza i szpady autorstwa Sebastiena de Castella.

Sebastien de Castell jest kanadyjskim pisarzem, którego debiut, a zarazem pierwszy tom serii pt. Ostrze zdrajcy był nominowany między innymi do Goodreads Choice Award w kategorii najlepsze fantasy.

W Cieniu rycerza poznamy dalsze losy bohaterów znanych z Ostrza zdrajcy: Falcia, Kesta i Brastiego – legendarnych wędrownych trybunów, którzy mają za zadanie zaprowadzić sprawiedliwość w przeżartej intrygami i korupcją Tristii. Oprócz licznych przeciwników, z owianymi złą sławą dashini na czele, muszą się zmierzyć z reputacją zdrajców. Stawką jest życie prawowitej dziedziczki królestwa, której pretensja do tronu wyraźnie zawadza książętom zdeterminowanym, by zachować władzę w swoich skorumpowanych księstewkach. Czy legendarnym trybunom uda się ochronić królewski czaroit? A może powstrzyma ich Lament Wielkich Płaszczy?

I tym razem w powieści nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji i doskonałego humoru charakterystycznego dla prozy de Castella.

Sama radość – sequel lepszy niż część pierwsza. Pierwszorzędna opowieść, pierwszorzędna przygoda… pierwszorzędna książka i kropka!

Conn Iggulden, autor bestsellerowej serii „Imperator”

Pełna wartkiej akcji... Wręcz sama się czyta... Obficie podlana czarnym humorem...

Joanna Kułakowska „Nowa Fantastyka” o Ostrzu zdrajcy

Cień rycerza można już zamawiać w przedsprzedaży pod niniejszym adresem. Więcej informacji o książce znajdziecie na naszej podstronie książki oraz na oficjalnej polskiej stronie autora.


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: