Warszawskie Targi Książki ze specjalną Strefą Fantastyki

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się tegoroczna odsłona Warszawskich Targów Książki. Wydarzenia tego nie powinni przegapić fani fantastyki, dla których zostanie przygotowana specjalna strefa!

Informacja prasowa organizatorów Warszawskich Targów Fantastyki:

W tym roku na Warszawskich Targach Książki, które odbędą się na PGE Narodowym w dniach 17-20 maja, wprowadzone zostały nowe wydarzenia skierowane głównie do młodszych odbiorców. Uczestnicy WTK mogą odwiedzić Meet Point, Strefę Kryminału, Strefę Popkultury, Strefę Fantastyki. Poprzez nowe atrakcje staramy się otworzyć na nowych odbiorców i być otwartym na zmiany jakie zachodzą w naszym otoczeniu.

Niezwykle ciekawie zapowiada się program strefy fantastyki, miłośnicy tego gatunku będą mogli spotkać się z ponad 30 autorami, wziąć udział w kilkunastu dyskusjach i spotkaniach tematycznych, Będzie też możliwość zdobycia autografów. Wśród gości m.in.: Anna Kańtoch, Anna Brzezińska, Robert M. Wegner, Andrzej Pilipiuk, Rafał Kosik, Aneta Jadowska, Marta Kisiel-Małecka, Tomasz Kołodziejczak, Marcin Mortka, Ewa Białołęcka, Marta Krajewska oraz Alwyn Hamilton i Peadar Ó Guilin. Patronem strefy jest „Nowa Fantastyka”.

W „Strefie Fantastyki” na Warszawskich Targi Książki można będzie posłuchać prelekcji oraz wziąć udział w panelach dyskusyjnych, ale i zdobyć autograf ponad 30 pisarzy tego gatunku. Do tego w ramach WTK odbędą się dwa wydarzenia związane z ważnymi dla fantastyki nagrodami: ogłoszenie nominacji do nagrody Janusza A. Zajdla oraz wręczenie nagród Nowej Fantastyki.
Program: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/strefa-fantastyki

W strefie popkultury nie zabraknie ciekawych wydarzeń, wśród nich m.in.: spotkania z twórcami nowych polskich filmów: „53 Wojny”, „Czuwaj” w reż. Roberta Glińskiego i „Dywizjon 303”, panel o filmowym uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz rozmowa o tym, jak seriale tworzone przez lokalne oddziały Netfliksa zdobywają popularność na całym świecie, a o tym, jak ekranizowano i dalej będzie się ekranizować książki S. Kinga, opowie Robert Ziębiński.
Program: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/strefa-popkultury

Kto z was się wybiera?


Profil redaktora Mrozie


Opublikowano: